- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de deservire tehnică și mentenanță a sistemului de detectare - alarmare a incendiilor bloc administrativ, mun.Chișinău, str.M.Viteazul,11/1 pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de deservire tehnică și mentenanță a sistemului de detectare - alarmare a incendiilor bloc administrativ, mun.Chișinău, str.M.Viteazul,11/1 pentru anul 2022
1. Panou antiincendiu – 4 buc. DSC; 2. Detector de fum – 511 buc.; 3. Detector ИПР – 12 buc.; 4. Sirena sonoră – 12 buc.; 5. Surse de alimentare РИП 12V/2V – 4 buc.; 6. Tastatura LCD – 4 buc. Standarde de referință: NCM E.03.03:2018 Siguranța la incendii. Instalații de semnalizare și avertizare la incendiu Serviciile vor fi prestate în conformitate cu specificațiile tehnice și cerințele din Anexa la Anunțul de participare.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 16:16:01 Până la 30.12.2022 16:16:01
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 30.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
Anexa la Anunţ de participare.word
Specificații tehnice
22.11.2021 16:18:00
Anexa la Anunţ de participare.pdf
Specificații tehnice
22.11.2021 16:18:00
Anexe la Documentatia standard.word
Documentaţie de atribuire
22.11.2021 16:18:00
Anexe la Documentatia standard.pdf
Documentaţie de atribuire
22.11.2021 16:18:00
23.11.2021 14:03
Răspuns la clarificare: Buna ziua. Vă informăm că în subpct. 1 din pct. 17 din Anunţul de participare este indicat, că în prețul total al serviciilor prestate va fi inclus prețul pentru mentenanța sistemului deservit. Totodată, în cerinţele tehnice indicate în Anexa la Anunţul de participare este inclusă obligativitatea restabilirii viabilității sistemului deservit în termen de 24 ore, din momentul adresării, prin repararea sau schimbarea componentelor tehnice defectate din contul propriu al Prestatorului. Serviciile de mentenanță presupun totalitatea operațiunilor de restabilire a funcționalității echipamentului și utilajului Sistemului de detectare – alarmare a incendiilor în termen de 24 ore din momentul apelului primit de către Prestator.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA22.11.2021 16:18:00 - 25.11.2021 10:00:00
25.11.2021 10:00:00 - 29.11.2021 11:00:00