- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de salubritate a stăzilor, inclusiv spațiile verzi, spălarea străzilor, dezinfectarea prin stropit inclusiv tratarea cu pesticide, erbicide a spațiilor verzi și îngrijirea cimitirelor din or. Călărași
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de salubritate a stăzilor, inclusiv spațiile verzi, spălarea străzilor, dezinfectarea prin stropit inclusiv tratarea cu pesticide, erbicide a spațiilor verzi și îngrijirea cimitirelor din or. Călărași
Servicii de salubritate a stăzilor, inclusiv spațiile verzi, spălarea străzilor, dezinfectarea prin stropit inclusiv tratarea cu pesticide, erbicide a spațiilor verzi și îngrijirea cimitirelor din or. Călărași
Documentele procedurii de achiziție
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
17.11.2021 16:02:07
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-anunt de participare salubrizare
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
-ds_bunuri_servicii
Documentaţie de atribuire
18.11.2021 19:57:12
01.12.2021 16:25
Răspuns la clarificare: Referitor ca răspuns la întrebarea precum că Primăria or.Călărași favorizează în procesul de achiziții un anumit agent economic vă comunicăm următoarele: a) Conform Legii 131/2015 privind achizițiile publice, procedura de achiziții este una transparentă la care poate participa orice operator economic cointeresat de procedura de aciziție publică. Astfel Primăria or.Călărași nu favorizează nici un agent economic fiindcă a aplicat în totalitate principiul transparenței și publicității prin publicarea anunțului de intenție și a anunțului de participare în Buletinul achizițiilor publice, care sunt 2 acte obligatorii. b) În ceea ce privește cerințele pct. 16, subpct. 14,15 din anunțul de participare pentru procedura de achiziție publică vă comunicăm că conform art. 29, alin.(3) din Legea 131/ 2015 privind Achizițiile publice prevede expres că la întocmirea şi perfectarea anunțului de participare vor fi utilizate formulare standard, aprobate în acest scop, care să permită publicitatea achiziţiilor publice. Autoritatea contractantă are obligaţia de a include în anunţ cel puţin informaţiile cuprinse în anexa nr. 3 şi, dacă este necesar, alte informaţii considerate utile de către autoritatea contractantă, prin utilizarea formularelor standard adoptate de Comisia Europeană. Deci autoritatea contractantă a respectat legislația și este în drept de a stabili criteriile de bază privind atribuirea unei achiziții publice, iar Operatorului economic revenindu-i sarcina de a alege -de a participa sau nu la procedura de achiziție public.
01.12.2021 16:25
Răspuns la clarificare: Prezența unui narcolog este necesară pentru securitatea muncii în timpul exploatării utilajelor pentru efectuarea serviciului prestart și evitarea oricăror accidenta în timpul serviciului
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA17.11.2021 16:02:07 - 01.12.2021 16:30:00
01.12.2021 16:30:00 - 22.12.2021 17:00:00