- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Aparate de aer condiționat
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lotul nr. 1 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală – minim 9000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – minim 2640/2930 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – minim 25 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire – maxim 710/739 W; Dimensiuni tevi conexiune - 3/8-1/4 inch; Debit de aer bloc interior – minim 460 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 30 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 56 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 805x285x194 mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 700x550x275 mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior – maxim 8 kg; Greutatea exterior – maxim 25 kg; Culoarea – Alb; Garanția – min 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 10.12.2021 03:00:00 Până la 17.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 26.11.2021 14:00:00
Denumirea lotului : Lotul nr. 2 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală - minim 12000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – min 3510/3810 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – min 35 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire - maxim 1237/964 W; Dimensiuni tevi conexiune - 3/8-1/4 inch; Debit de aer bloc interior – min 500 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 34 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 56 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 805x285x194mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 700x550x275mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior – maxim 10 kg; Greutatea exterior – maxim 25 kg; Culoarea - alb; Garantia - minim 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 10.12.2021 03:00:00 Până la 17.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 26.11.2021 14:18:30
Denumirea lotului : Lotul nr. 3 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală – minim 18000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – minim 5300/5560 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – minim 50 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire – maxim 1530/1480 W; Dimensiuni tevi conexiune - 1/2-1/4 inch; Debit de aer bloc interior – minim 680 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 37 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 56 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 957x302x213mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 800x554x333mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior - maxim 10 kg; Greutatea exterior – maxim 35 kg; Culoarea – alb; Garantia – minim 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 10.12.2021 03:00:00 Până la 17.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 26.11.2021 14:37:00
Denumirea lotului : Lotul nr. 4 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală – minim 24000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – minim 6700/5700 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – minim 65 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire – maxim 2200/1960 W; Dimensiuni tevi conexiune - 1/2-1/4 inch; Debit de aer bloc interior - minim1150 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 48 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 58 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 1132x232x330 mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 900x350x700 mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior – maxim 15 kg; Greutatea exterior – maxim 45 kg; Culoarea - alb; Garanția – minim 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 10.12.2021 03:00:00 Până la 17.12.2021 03:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 26.11.2021 14:55:30
Documentele procedurii de achiziție
-
Specificații tehnice
16.11.2021 09:57:02
17.11.2021 11:31
Răspuns la clarificare: Buna ziua, Vor fi necesari in jur de 4 - 4,5 metri traseu (instalare peste perete cu grosime de 60-70 cm). tel: 069943385 - dl Liviu
17.11.2021 14:40
Răspuns la clarificare: Ofertele vor fi prezentate conform cerintelor din documentatia de atribuire.
19.11.2021 14:43
Răspuns la clarificare: Buna ziua, Conform legii mentionate de către Dvs, termenul de 2 ani este termenul minim legal prevăzut si anume pentru a proteja consumatorul (în cazul dat autoritatea contractantă). Totodată, conform aceluiași articol menționat de Dvs (dar nu integral), este stiupulat clar posibilitatea vânzatorului de a stabili termene de garanție mai mari decît cea menționată mai sus și anume: "Articolul 183. Termene: (1) Răspunderea vînzătorului privind garanția legală de conformitate este angajată dacă neconformitatea apare într-un termen de 2 ani, calculat de la livrarea produsului. În cazul în care vînzătorul a stabilit un termen de garanţie comercială mai mare decît cel de garanţie legală de conformitate de 2 ani, răspunderea vînzătorului, conform prevederilor art. 18, este angajată dacă neconformitatea apare în cadrul termenului de garanţie comercială oferit." Respectiv menționăm faptul că acest termen a fost satbilit anume pentru a preveni ca autoritatea contractantă să nu suporte ulterior cheltuieli suplimentare (deservire, intervenție, reparație), din cauza livrării unor produse de o calitate necorespunzătoare, care se manifestă doar după un anumit termen de fucționare.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA16.11.2021 09:57:02 - 22.11.2021 11:00:00
22.11.2021 11:00:00 - 25.11.2021 11:00:00