- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Licențe pentru produsele Microsoft în baza Acordului de licențiere de tip EAS, sau echivalentul, pentru perioada 01.01.2022 - 31.12.2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Licențe pentru produsele Microsoft în baza Acordului de licențiere de tip EAS, sau echivalentul, pentru perioada 01.01.2022 - 31.12.2022
Licențe pentru produsele Microsoft în baza Acordului de licențiere de tip EAS, sau echivalentul, pentru perioada 01.01.2022 - 31.12.2022
Documentele procedurii de achiziție
17.11.2021 18:07
Răspuns la clarificare: Autoritatea contractantă vă informează ca la moment are semnat contract activ de tip EAS Enrollment (Standard Enrollment 49925593, Enterprise Subscription 6 E2470790) pentru perioada 01.01.2021 – 31.12.2023. Vă mulțumim.
17.11.2021 18:08
Răspuns la clarificare: Conform prevederilor Microsoft, licențele sunt furnizate în “packs”: https://www.microsoft.com/en-us/licensing/product-licensing/windows-server (Core licenses are sold in packs of two (a 2-pack of Core Licenses), and packs of 16 (a 16-pack of Core Licenses). Each processor needs to be licensed with a minimum of eight core licenses (four 2-packs). Each physical server, including single-processor servers, will need to be licensed with a minimum of 16 Core Licenses (eight 2-packs or one 16-pack). One core license must be assigned for each physical core on the server. Additional cores can then be licensed in increments of two packs or 16 packs .) Vă mulțumim.
18.11.2021 14:53
Răspuns la clarificare: Bună ziua, Este necesar Lic+SA. Vă mulțumim.
16.11.2021 12:03
Răspuns la clarificare: Bună ziua, Referitor la întrebarea de clarificare adresată, Vă comunicăm următoarele: Dacă faceți referință la pct.20 și pct.26 din anunțul de participare, Vă rog să rețineți că „Licitația electronică” și „ofertele depuse electronic” sunt indicatori diferiți. Licitația electronică se referă la „auction”, atunci când participanții la procedură se licitează întrei ei pentru prețul cel mai scăzut, oferind un discount, DAR acest lucru este obligatoriu pentru procedurile de COP (cerere a ofertelor de preț) și opțional pentru VM (valoare mică). În cazul licitației deschisă - licitația electronică nu se aplică, precum și la procedura respectivă. Ofertele depuse electronic se referă la faptul că, ofertele vor fi depuse prin intermediul sistemului electronic SIA RSAP M-Tender și nu altfel. Vă mulțumim.
17.11.2021 18:00
Răspuns la clarificare: Bună seara, Vă rog să găsiți anexele accesând următorul link: https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=127989&lang=ro (Anexa nr.1) sau indicând pe google „ordinul Ministrului Finanțelor nr.115 din 15.09.2021. Pentru orice ncelaritate nu ezitați să ne scrieți pe adresa electronică: [email protected] Vă mulțumim.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA09.11.2021 14:29:01 - 19.11.2021 15:00:00
19.11.2021 15:00:00 - 03.12.2021 12:00:00