- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Serviciilor de furnizare a energiei electrice
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru blocurile administrative: - str. N.Titulescu, 35:NLC: 2254961 - str. Petricani, 88:NLC: 22549964 - str. Budăi, 2B:NLC: 2249515
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 10:59:28 Până la 30.12.2022 10:59:28
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 30.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
16.11.2021 14:50
Răspuns la clarificare: Bună ziua, autoritatea contractantă stabilește cerinţele sau elementele achiziţiei, obiectul contractului şi modul de desfăşurare a procedurii de atribuire, inclusiv specificaţiile tehnice ori documentul descriptiv. Mulțumim.
16.11.2021 15:08
Răspuns la clarificare: Bună ziua, în conformitate cu prevederile art. 69 alin. (6), lit. b) din Legea 131/2015 privind achizițiile publice „autoritatea contractantă nu acceptă oferta în cazul în care: oferta nu corespunde cerințelor expuse în documentația de atribuire”.
16.11.2021 15:17
Răspuns la clarificare: Bună ziua, Administrația Națională a Penitenciarelor fiind instituție bugetară este obligată să se conformeze cerințelor înaintate de Agenția achiziții publice în domeniul procurării de bunuri, servicii și lucrări. Astfel, achiziționarea energiei electrice este reglementată de documentația standard conform Linkului: (https://tender.gov.md/ro/content/documentaţia-standard-pentru-realizarea-achizițiilor-publice-de-bunuri-și-servicii).
16.11.2021 15:37
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Autoritatea contractantă precizează în documentația de atribuire ponderea relativă pe care o acordă fiecărui factor de evaluare, precum și algoritmul de calcul sau metodologia concretă de punctare care se aplică pentru determinarea celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, cu excepţia cazului în care oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic este determinată prin aplicarea criteriului cel mai scăzut preţ. Mulțumim.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA16.11.2021 11:05:26 - 22.11.2021 11:00:00
22.11.2021 11:00:00 - 29.11.2021 11:00:00