- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Nutriție enterală pentru anul 2022
Nutriție enterală pentru anul 2022
Nutriție enterală pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga”
Codul fiscal/IDNO
1003600150783
Adresa
MD-2025,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
str. N. Testemiteanu 29
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
08.11.2021 11:27:36
Ultima modificare
20.11.2021 02:53:36
MTender ID
Cod CPV
33600000-6
-
Produse farmaceutice
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Nutriție enterală
Nutriție enterală
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată
1000000 MDL
ID
ac818f87-226d-4054-a671-b62fe6c1fe36
Documentele procedurii de achiziție
Intervenim cu rugamintea de fi disparțit lotul unic pe mai multe loturi.
18.11.2021 10:21
Răspuns la clarificare: Bună ziua, având în vedere că platforma nu permite modificarea loturilor după publicare, prezenta procedură va fi anulată și va fi publicată ulterior cu divizarea în mai multe loturi.
Buna ziua. Conform documentelor suplimentare de calificare si selectie au fost solicitate Certificatul ISO 13485 si Certificatul CE sau declarații de conformitate CE, tinem sa mentionam, ca aceste certificate sunt aplicabile pentru Dispozitive medicale nu si pentru Produse Enterale - “produse alimentare destinate unor scopuri medicale speciale”. Solicitam sa fie modificata solicitarea privind Documentele de calificare si selectie cu - Certificat privind siguranța alimentelor, emis de către un organ abilitat (ex: ISO 22000, BRCGS, FDA, etc).
O sa fie anulata licitatia? Avind in vederea raspunsul D-stra: Bună ziua, având în vedere că platforma nu permite modificarea loturilor după publicare, prezenta procedură va fi anulată și va fi publicată ulterior cu divizarea în mai multe loturi.
20.11.2021 02:52
Răspuns la clarificare: Da, licitația va fi anulată, iar ulterior va fi publicată cu divizarea în mai multe loturi.
Statut
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA
1,000,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
08.11.2021 11:33:13 - 20.11.2021 10:21:30
08.11.2021 11:33:13 - 20.11.2021 10:21:30
Perioada de depunere a ofertelor:
20.11.2021 10:21:30 - 01.12.2021 10:21:29
20.11.2021 10:21:30 - 01.12.2021 10:21:29