- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național Combaterea Cancerului pentru anul 2022 (repetat)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Codeinum 30 mg
ATC R05DA04. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat.Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării medicamentelor neautorizate se vor prezenta: 1. Documente prin care se confirmă autorizarea de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency în continuare EMA) sau de către Biroului Federației de control asupra calității alimentelor și medicamentelor (FDA USA) sau în cel puțin una dintre următoarele țări: Elveția, Canada, Japonia, Australia sau dovada autorizării în una dintre țările Spațiului Economic European; 2. Certificat GMP -copie în limba de stat sau rusă sau engleză, cu aplicarea suplimentară a semnăturii electronice a participantului, valabil la momentul deschiderii ofertei. Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022.
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Methadone 5 mg
ATC N07BC02. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat.Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Morphinum 10 mg
ATC N02AA01. Forma farmaceutica Comprimate cu eliberare imediată. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat.Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022.
Denumirea lotului : Morphinum 10 mg/1 ml
ATC N02AA01. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare i/m, s/cutan,i/v. Unitatea de masura fiola.Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022.
Denumirea lotului : Omnoponum 1 ml
ATC N02AA51. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura fiola.Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022.
Denumirea lotului : Tramadolum 100 mg/2 ml
ATC N02AX02. Forma farmaceutica Solutie injectabila. Mod de administrare i/m+i/v+s/c. Unitatea de masura fiola.Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022.
Denumirea lotului : Tramadolum 50 mg
ATC N02AX02. Forma farmaceutica Capsule. Mod de administrare per os. Unitatea de masura capsula.Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare - 2 tranșe: I tranșă - Februarie 2022, II tranșă - August 2022.
Documentele procedurii de achiziție
Anunt de participare_04.11.2021
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Documentatia standard_04.11.2021
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Cerere de participare_Model
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Declaratie beneficiari efectivi_Model
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Model de contract_PN Combaterea Cancerului 2022 (repetat)
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Propunerea financiara (Specificatii de pret)_Model
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Propunerea tehnica (Specificatii tehnice)_Model
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
Scrisoare de garantie bancara_Model
Documentaţie de atribuire
04.11.2021 18:27:36
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA04.11.2021 18:27:36 - 14.11.2021 14:00:00
14.11.2021 14:00:00 - 25.11.2021 15:00:00