- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022 (Repetat)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Servicii de furnizare a energiei electrice
Servicii de furnizare a energiei electrice
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 01.01.2022 15:14:10 Până la 30.12.2022 15:14:10
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 16.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
01.11.2021 10:07
Răspuns la clarificare: Bună ziua, la momentul actual Penitenciarul nr. 13-Chișinău are încheiat contract privind prestarea serviciilor de furnizare a energiei electrice cu Î.C.S. ,,Premier Energy” SRL.
01.11.2021 10:08
Răspuns la clarificare: Bună ziua, Penitenciarul nr. 13-Chișinău (NLC 2251507) este racordat la rețeaua electrică de tensiune medie.
01.11.2021 10:08
Răspuns la clarificare: Bună ziua, în cadrul procedurii date, Penitenciarul nr. 13-Chișinău intenționează să achiziționeze servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022, de la un operator economic licențiat în sectorul energiei electrice. Referitor la contractul de echilibrare, vă comunicăm că, operatorii economici urmează să se conformeze legislației în vigoare.
01.11.2021 10:54
Răspuns la clarificare: Bună ziua, în conformitate cu alin. (11) al art. 68 din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice „La achiziţia de bunuri şi servicii cu o valoare estimată mai mică de 800000 de lei şi de lucrări cu o valoare estimată mai mică de 2000000 de lei, autoritatea contractantă este în drept să nu ceară ofertanţilor garanţia de bună execuţie a contractului.” Astfel, la achiziţia de servicii cu o valoare estimată mai mare de 800000 de lei, autoritatea contractantă este obligată să ceară ofertanţilor garanţia de bună execuţie a contractului.
01.11.2021 10:41
Răspuns la clarificare: Bună ziua, autoritatea contractantă va stabili oferta cîștigătoare aplicînd criteriul de atribuire prevăzută în documentația de atribuire - preţul cel mai scăzut. Suplimentar, prețul unitar nu trebuie să contravină tarifului aprobat de către ANRE.
01.11.2021 10:43
Răspuns la clarificare: Bună ziua, în cazul în care nu va participa nici un operator economic, autoritatea contractantă este în drept să inițieze repetat procedura de achiziție sau să aplice procedura de negociere directă.
05.11.2021 11:45
Răspuns la clarificare: Bună ziua, în conformitate cu art. 2 al Legii nr. 74 din 21.05.2020 privind achizițiile în sectoarele energeticii, apei, transporturilor și serviciilor poștale „achiziție sectorială – procurare, prin intermediul unui contract de achiziții, a bunurilor, a lucrărilor sau a serviciilor în sectoarele energeticii, apei, transporturilor și serviciilor poștale de către una sau mai multe entități contractante de la operatorii economici selectați de către aceste entități contractante”. Astfel, Penitenciarul nr. 13-Chișinău nu desfășoară activitatea în sectoarele energeticii, apei, transporturilor și serviciilor poștale.
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA26.10.2021 14:15:23 - 05.11.2021 14:00:00
05.11.2021 14:00:00 - 15.11.2021 15:00:00