- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Tehnică de calcul
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lot 1
Tehncica de calcul
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 05.11.2021 01:00:00 Până la 30.12.2021 01:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 14:00:00
Denumirea lotului : Lot 2
Tehncica de calcul
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 05.11.2021 01:00:00 Până la 30.12.2021 01:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 14:18:30
Denumirea lotului : Lot 3
Tehncica de calcul
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 05.11.2021 01:00:00 Până la 30.12.2021 01:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 14:37:00
Denumirea lotului : Lot 4
Tehncica de calcul
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 05.11.2021 01:00:00 Până la 30.12.2021 01:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 14:55:30
Denumirea lotului : Lot 5
Tehncica de calcul
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 05.11.2021 01:00:00 Până la 30.12.2021 01:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 15:14:00
Denumirea lotului : Lot 6
Tehncica de calcul
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 05.11.2021 01:00:00 Până la 30.12.2021 01:00:00
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 15:32:30
Documentele procedurii de achiziție
25.10.2021 11:43
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Vă mulțumim pentru întrebare. Rugăm să atrageți atenția, specificația tehnică solicitată este pe deplin deschisă pentru producători, sunt indicate doar cerințele minime, în corespundere cu condițiile tehnice și de utilizare. Reieșind din experiența anterioară, echipamentele pot fi oferite din partea mai multor producători, cu respectarea caietului de sarcini. În acest context, vă rugăm să specificați ce parametri din opinia dvs nu pot fi îndepliniți de către acești producători?
25.10.2021 12:01
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Vă mulțumim pentru întrebare. Rugăm să atrageți atenția, specificația tehnică solicitată este pe deplin deschisă pentru producători, sunt indicate doar cerințele minime, în corespundere cu condițiile tehnice și de utilizare. Reieșind din experiența anterioară, echipamentele pot fi oferite din partea mai multor producători, cu respectarea caietului de sarcini. În acest context, vă rugăm să specificați ce parametri din opinia dvs nu pot fi îndepliniți de către acești producători?
25.10.2021 12:02
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Vă mulțumim pentru întrebare. Rugăm să atrageți atenția, specificația tehnică solicitată este pe deplin deschisă pentru producători, sunt indicate doar cerințele minime, în corespundere cu condițiile tehnice și de utilizare. Reieșind din experiența anterioară, echipamentele pot fi oferite din partea mai multor producători, cu respectarea caietului de sarcini. În acest context, vă rugăm să specificați ce parametri din opinia dvs nu pot fi îndepliniți de către acești producători?
25.10.2021 19:49
Răspuns la clarificare: Caietul de sarcini a fost modificat.
25.10.2021 09:44
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Mulțumim pentru clarificare. Se solicită dimensiunea monitorului mai mare de 22", nu se acceptă monitoare cu dimensiunea 21.5". O zi bună.
25.10.2021 11:30
Răspuns la clarificare: Bună ziua. Descrierea tehnică se conformează întocmai legislației privind achizițiile publice. Cît privește clarificarea cu compatibilitatea serverului, recomandăm să veniți la sediul universității pentru a face cunoștință cu echipamentele existente. Mulțumim.
25.10.2021 12:25
Răspuns la clarificare: Stimate operator economic, vă mulțumim pentru interesul dvs în această achiziție. Operatorii economici cu adevarat interesați de această poziție deja ne contactează și specialistul tehnic revine cu detalii. Dacă dvs considerați suficient de a adăuga cerințele suplimentare de compatibilitate, atunci rugăm să pregătiți propunerea comercială pentru poziția dată dat find următoarele: serverul solicitat va fi utilizat la clusterul paralel de tip Rocks al USM (hpc.usm.md/ganglia) ca frontend pentru nodurile existente ProLiant DL145R02. Vă mulțumim.
25.10.2021 17:19
Răspuns la clarificare: Stimate operator economic, informațiile solicitate pot fi oferite de mai mulți operatori, fapt confirmat prin achizițiile anterioare și informațiile publice de pe paginile web oficiale ale producătorilor. Rugăm să nu blocați procedura de achiziție. Mulțumim.
25.10.2021 17:24
Răspuns la clarificare: Bună ziua. La lotul 2, pentru poziția Notebook 1 s-a indicat eronat de 2 ori cerințele pentru SO. Pentru poziția Notebook 7 nu se solicită cerințe față de SO. Mulțumim pentru clarificări.
25.10.2021 19:44
Răspuns la clarificare: 1. În caietul de sarcini pentru fiecare poziție sunt descriși parametrii solicitați și aceștia sunt obligatorii pentru participanți, astfel se solicită garanție de la producător cu indicarea PartNumber. 2. Este solicitată garanție de la producător NBD on-site conform caietului de sarcini, aveți posibilitatea de a oferi oricare din cele menționate de dvs care se conformează. Mulțumim.
25.10.2021 17:40
Răspuns la clarificare: Caietul de sarcini a fost modificat corespunzător. Puțină răbdare și va fi publicat.
25.10.2021 20:15
Răspuns la clarificare: Rugam să precizați clarificarea sau întrebarea.
25.10.2021 20:44
Răspuns la clarificare: Stimate operator economic, rugam sa nu blocati achizitia. Cerintele autoritatii contractante sunt indicate in anuntul de participare. Multumim.
26.10.2021 11:03
Răspuns la clarificare: Stimate operator economic, cerintele autoritatii contractante sunt indicate in caietul de sarcini. Rugăm să pregătiti oferta conform cerințelor solicitate. Mulțumim.
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA22.10.2021 13:25:58 - 27.10.2021 19:46:58
27.10.2021 19:46:58 - 01.11.2021 20:16:58