- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Halate chirurgicale necesare instruirii preclinice și clinice a studenților Facultății de Stomatologie conform Anunțului de participare
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Halate chirurgicale
Halat chirurgical nesteril, confecționat din material hidrorezistent de tip SMS (spunbond/meltblown/spunbond), stratul metblown asigurând protecție împotriva infecțiilor, densitatea minim 40g/m.p., tip chirurgical cu mîneca lungă, fixată la antebraț cu manșete elastice, de culoare albă, cu un brîu de fixare la mijloc și fixatoare mici la spate în partea de sus a halatului, antibacterian și hidrofob. Lungimea halatului 125-135 cm, culoare albastră.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 08.11.2021 17:33:26 Până la 31.12.2021 17:33:26
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 02.11.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
21.10.2021 09:11
Răspuns la clarificare: Buna ziua! A fost publicat încă o dată Anunțul de participare, Va rugam sa verificati!. Multumim!
21.10.2021 09:14
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Au fost incluse cerintele tehnice cu referire la tipul manșetei. Multumim!
21.10.2021 09:15
Răspuns la clarificare: Buna ziua! A fost publicat încă o dată Anunțul de participare, Va rugam sa verificati!. Multumim!
21.10.2021 09:22
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Doar Anuntul de participare nu se descarca (din motive tehnice, ce nu tin de competenta autorității contractante), celelalte documente publicate puteau fi descarcate. Respectiv, a fost publicat încă o dată Anunțul de participare, Va rugam sa verificati! Multumim!
21.10.2021 09:24
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Livrarile se vor efectua până la finisarea termenului de valabilitate a contractului (31.01.2022). Multumim!
21.10.2021 09:37
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Având în vedere că mărimea halatului nu la toți producătorii este echivalentă cu aceeași lungime a acestuia, a fost indicat acest interval. Respectiv, la evaluarea ofertelor se va ține cont de lungimea halatului, conform cerințelor incluse în Documentația de atribuire. Mulțumim!
22.10.2021 10:15
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Denumirea Băncii: B.C. ”Moldova Agroindbank” S.A. Codul fiscal: 1007600000794 Contul de decontare: MD19AG000000022512015544 Contul bancar: AGRNMD2X723 cu nota “Pentru garanţia pentru ofertă la procedura de achiziție publică nr. ____ din _______”. Mulțumim!
25.10.2021 09:03
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Se admit halate conform specificațiilor tehnice indicate în cadrul Documentației de atribuire. Mulțumim!
25.10.2021 09:08
Răspuns la clarificare: Buna ziua! La evaluarea ofertelelor se va ține cont de specificațiile tehnice indicate în cadrul Documentației de atribuire, inclusiv și în ceea ce privește culoarea manșetei, care nu face referire la un singur producător. Mulțumim!
25.10.2021 09:10
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Anexele menționate cu referire la asociati, subcontractanti, tertsustinatori vor fi prezentate ulterior la solicitarea autorității contractante, dacă în cadrul DUAE-ului vor fi completate afirmativ rubricile referitoare la aceste aspecte, în caz contrar, Anexele respective nu vor fi solicitate. Multumim!
25.10.2021 16:16
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Halatele ofertate urmează să corespundă cerințelor tehnice indicate în cadrul Documentației de atribuire, conform cărora lungimea acestora va fi de minim 125 cm și maxim 135 cm. Multumim!
27.10.2021 11:59
Răspuns la clarificare: Buna ziua! A fost prelungit termenul de depunere a ofertelor. Multumim!
29.10.2021 09:35
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Termenul de depunere a ofertelor a fost deja prelungit, termenul limită de depunere este zi lucrătoare (necesitatea bunurilor incluse spre achiziție este stringentă, iar autoritatea contractantă nu dispune de timp pentru a prelungi termenul la fiecare solicitare a operatorilor economici). Multumim!
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA19.10.2021 16:34:54 - 29.10.2021 11:57:58
29.10.2021 11:57:58 - 01.11.2021 12:00:31