- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Inspectoratul General al Poliției
Codul fiscal/IDNO
1013601000495
Adresa
MD-2001,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
str.Tiraspol 11/1
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
15.10.2021 11:15:50
Ultima modificare
15.10.2021 11:42:14
MTender ID
Cod CPV
30200000-1
-
Echipament şi accesorii pentru computer
Tip de procedură
Achiziție publică de valoare mică
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Statut
Activ
Valoarea estimată
200000 MDL
ID
b8f32c8a-d378-4e9b-b329-f45d87da91a6
Pas minim
800
Termen de valabilitate al contractului
De la 25.10.2021 11:19:35 Până la 31.12.2021 12:19:35
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 19.10.2021 15:00:00
Documentele procedurii de achiziție
Buna ziua.Conform comunicatului AAP din 10/09/2020 - 17:30, autoritățile contractante, care vor iniția proceduri de achiziții publice pentru procurarea de produse de echipamente electrice și electronice (EEE) urmează să solicite de la operatorii economici, interesați să depună oferte, numărul de înregistrare din „Lista producătorilor” drept dovadă a conformării reglementărilor HG212/2018 p. 46 și 47, dar si LP209/2016 art. 12 alin. (5) lit. c), alin. (6) lit. a). Este de menționat că, potrivit pct. 52 din Regulament, de la 1 ianuarie 2019, pot introduce pe piață EEE numai producătorii înregistrați în „Lista producătorilor”, iar nerespectarea prevederilor Regulamentului de către cei implicați în ciclul de viață a EEE (producători, importatori, consumatori) constituie contravenție și se sancționează conform prevederilor art. 154 din Codul Contravențional al Republicii Moldova. Va multumim anticipat pentru raspuns.
16.10.2021 11:28
Răspuns la clarificare: Condițiile de participare și selecție sunt indicate în anunțul de participare a procedurii.
Denumirea lotului : Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
200000 MDL
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
200,000.00
MDL
Perioada clarificărilor:
15.10.2021 11:21:09 - 16.10.2021 11:30:00
15.10.2021 11:21:09 - 16.10.2021 11:30:00
Perioada de depunere a ofertelor:
16.10.2021 11:30:00 - 18.10.2021 11:30:00
16.10.2021 11:30:00 - 18.10.2021 11:30:00