- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
„Amenajarea teritoriului prin pavarea și dispunerea curții interioare a instituției educației timpurie Nr.3 din str.Bulgară,98 mun. Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : „Amenajarea teritoriului prin pavarea și dispunerea curții interioare a instituției educației timpurie Nr.3 din str.Bulgară,98 mun. Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
„Amenajarea teritoriului prin pavarea și dispunerea curții interioare a instituției educației timpurie Nr.3 din str.Bulgară,98 mun. Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți; Contract pe 2 ani - a.2021 – 1 876 289,17 / 2 251 547,00 a.2022 – 2 825 069,17 / 3 390 083,00
Documentele procedurii de achiziție
documentatia standard
Documentaţie de atribuire
21.09.2021 17:25:37
documetatia standard - formulare
Documentaţie de atribuire
21.09.2021 17:25:37
anunt de participare
Documentaţie de atribuire
22.09.2021 11:32:50
garantia pentru oferta - rechizitele autoritatii contractante
Documentaţie de atribuire
27.09.2021 15:37:09
deviz 2-1-1 corectat
Documentaţie de atribuire
27.09.2021 17:21:47
deviz 2-1-1 - Forma nr.5 - actualizat
Documentaţie de atribuire
01.10.2021 14:42:55
deviz 2-1-1 - Forma nr.5 - actualizat
Documentaţie de atribuire
01.10.2021 14:42:55
27.09.2021 17:15
Răspuns la clarificare: Am solicitat clarificări de la firma de proiectare: Volumele lucrărilor sunt: poziția 9 — 29,6t, p.10 —29,6t, p.10 -29,6t.
27.09.2021 15:38
Răspuns la clarificare: Este anexat documentul cu rechizitele bancare pentru a efectua transferul garanției pentru ofertă.
01.10.2021 14:21
Răspuns la clarificare: Parametrii tehnici pentru pavaj si dale de cauciuc îi regăsiți în PROIECTUL anexat, mapa PLAN GENERAL. Se solicită pavaj vibropresat, tip ”cărămidă” de diferită grosime. Culoarea pavajului se va coordona cu șeful instituției de educație timpurie la etapa lucrărilor.
01.10.2021 14:12
Răspuns la clarificare: Este anexat devizul 2-1-2 (forma nr.5) ]n format actualizat. S-a constatat eroarea firmei de proiectare.
01.10.2021 14:11
Răspuns la clarificare: Este anexat devizul 2-1-2 (forma nr.5) ]n format actualizat. S-a constatat eroarea firmei de proiectare.
01.10.2021 14:11
Răspuns la clarificare: Este anexat devizul 2-1-2 (forma nr.5) ]n format actualizat. S-a constatat eroarea firmei de proiectare.
06.10.2021 09:07
Răspuns la clarificare: Stimați agenți economici! Clarificările Dvs. au fost înaintate firmei de proiectare SRL ”GEO-CAD-PROIECT”. Au fost oferite următoarele răspunsuri: 1. ”Проект прошел проверку в Государственной службе проверок и экспертиз, после чего в него не в праве вносить коррективы. Офертанту следует обратиться в госструктуру, проверившую проект.” 2.”Посмотрите, пожалуйста, " проблемные" расценки в winnсмете (форму №5), там указаны все потребности в материалах, в ресурсах по этим расценкам. Сметой проектной организации определена корректная цена на эти виды работ. Пропуск потребности некоторых материалов в переданной вам форме №5 мог быть вызван сбоем в работе программы, в результате некорректной передачи по электронной почте или другими причинами. Ещё раз, неотражение потребности в материалах, в указанных экономическим агентом позициях, не изменит стоимость этих работ, т.к. стоимость самих материалов в расценке учтена. ” Reieșind din cele espuse, Vă rugăm să întocmiți formularele de deviz 7, 5, 3 în conformitate cu formularul nr.1 anexat (cu completări la pct.9, 10, 11 din devizul 2-1-1 și completări în devizul 2-1-2).
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA21.09.2021 17:25:37 - 08.10.2021 09:07:44
08.10.2021 09:07:44 - 16.10.2021 09:07:44