- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național Insuficiența hipofizară/Nanism hipofizar pentru anul 2022 (repetat)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Somatropinum
Somatropinum, ATC H01AC01. Forma farmaceutica Pulbere+solv. pentru sol. inj./sol.inj.. Mod de administrare sub cutan. Unitatea de masura miligram. Ofertanții vor prezenta: 1. Declarație prin care se garantează termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) care va constitui nu mai puţin de 60% din cel iniţial pentru medicamentele cu o valabilitate de 2 ani şi mai mult şi de 80% din cel iniţial pentru medicamentele cu o valabilitate de pînă la 2 ani; 2. Declarație prin care se garantează că valabilitatea soluției după dizolvare va fi mai mare de 10 zile (în cazul ofertării medicamentelor cu doze mai mari de 1,33 mg). 3. Rezumatul caracteristicilor produsului (RCP) al medicamentului ofertat. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova la data deschiderii ofertelor. În cazul ofertării medicamentelor neautorizate (la momentul deschiderii ofertelor) în Republica Moldova, ofertantul va prezenta suplimentar următoarele documente: 1. Certificat GMP - copie - în limba de stat, rusă sau engleză, valabil la momentul deschiderii ofertelor, 2. Dovada autorizării medicamentelor pentru punere pe piaţă de Autorităţile Sigure de Reglementare în domeniul medicamentului membre ale Consiliului Internațional pentru armonizarea cerințelor tehnice pentru medicamentele de uz uman (ICH).
Documentele procedurii de achiziție
Anunt de participare
Specificații tehnice
07.09.2021 14:21:53
Declaratie beneficiar
Specificații tehnice
07.09.2021 14:21:53
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA07.09.2021 13:54:05 - 20.09.2021 13:00:00
20.09.2021 13:00:00 - 14.10.2021 12:00:00