- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
„Centrala termica cu retele ingineresti a blocului de stdii a Scolii Profisionale pentru bloc de studii a Liceului Teoretic "Stefan cel Mare si Sfint" satul Taraclia r-l Causeni”
CONSTRUCȚIA CAZANGERIEI ȘI A REȚELELOR INGINEREȘTI PENTRU LICEUL TEORETIC ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÎNT DIN S. TARACLIA RAIONUL CĂUȘENI
CONSTRUCȚIA CAZANGERIEI ȘI A REȚELELOR INGINEREȘTI PENTRU LICEUL TEORETIC ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÎNT DIN S. TARACLIA RAIONUL CĂUȘENI
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Directia educatie,cultura,tineret,sport si turizm Causeni
Codul fiscal/IDNO
1008601000927
Adresa
MD-4300,
MOLDOVA,
or.Căuşeni,
Căuşeni,
str.M.Eminescu 31
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
28.08.2021 15:34:44
Ultima modificare
02.09.2021 10:17:48
MTender ID
Cod CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : „Centrala termica cu retele ingineresti a blocului de stdii a Scolii Profisionale pentru bloc de studii a Liceului Teoretic "Stefan cel Mare si Sfint" satul Taraclia r-l Causeni”
CONSTRUCȚIA CAZANGERIEI ȘI A REȚELELOR INGINEREȘTI PENTRU LICEUL TEORETIC ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÎNT DIN S. TARACLIA RAIONUL CĂUȘENI
Documentele procedurii de achiziție
Solicitam explicatii de ce in cerințele impusede de A.C.a criteriilor de selecție O.E. se solicita OBLIGATORIU urmatorele documente:
Angajament tert sustinator financiar (anexa 18),
Angajament privind susţinerea tehnică și profesională a ofertantului/candidatului (anexa nr.19),
Declaratie tert sustinator tehnic (anexa nr.20),
Declaratie tert sustinator profesional (anexa nr. 21).
02.09.2021 13:47
Răspuns la clarificare: Dumnevoastră puteți indica dacă aveți ori nu angajament terț. Și atât.
Solicitam de a preciza termenul solicitat de executie pentru aceste lucrari
03.09.2021 10:23
Răspuns la clarificare: termen de execuție 60 zile din data semnării și înregistrării contractului la Trezorăria de Stat.
Denumirea lotului : „Centrala termica cu retele ingineresti a blocului de stdii a Scolii Profisionale pentru bloc de studii a Liceului Teoretic "Stefan cel Mare si Sfint" satul Taraclia r-l Causeni”
2038300 MDL
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
2,038,300.00
MDL
Perioada clarificărilor:
28.08.2021 15:48:42 - 07.09.2021 17:00:00
28.08.2021 15:48:42 - 07.09.2021 17:00:00
Perioada de depunere a ofertelor:
07.09.2021 17:00:00 - 13.09.2021 13:00:00
07.09.2021 17:00:00 - 13.09.2021 13:00:00