- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Amenajarea trotuarelor, parcărilor și a terenului aferent acestora din bd. Mircea cel Bătrân (Etapa 1)
Amenajarea trotuarelor, parcărilor și a terenului aferent acestora din bd. Mircea cel Bătrân (Etapa 1)
Amenajarea trotuarelor, parcărilor și a terenului aferent acestora din bd. Mircea cel Bătrân (Etapa 1)
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Pretura sectorului Ciocana
Codul fiscal/IDNO
1007601010518
Adresa
MD2044,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
bd.Mircea cel Batrin 4/3
Web site
--------
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
26.08.2021 15:26:56
Ultima modificare
15.09.2021 08:59:57
MTender ID
Cod CPV
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tip de procedură
Licitație deschisă
Criteriu de evaluare
Preţul cel mai scăzut
Lista loturilor
Denumirea lotului : Amenajarea trotuarelor, parcărilor și a terenului aferent acestora din bd. Mircea cel Bătrân (Etapa 1)
Amenajarea trotuarelor, parcărilor și a terenului aferent acestora din bd. Mircea cel Bătrân (Etapa 1)
Documentele procedurii de achiziție
Buna ziua, va rugam sa publicati rechizitele bancare
in vederea perfectarii garantiei prin transfer la contul autoritatii contractante,
multumim anticipat.
02.09.2021 11:05
Răspuns la clarificare: Verificati anuntul de participare, pct. 7 si conformati-va cerintelor
Buna ziua, va rugam sa atasati pe platforma de achizitii publice
- Formularul de deviz nr. 1 – lista cu cantitatile de lucrari, DESCIFRAT,
in conformitate cu cerintele Anexei nr. 23 - Nota: Autoritatea contractanta trebuie sa ataseze la caietul de sarcini, Formularul de deviz nr. 1 – Lista cu cantitatile de lucrari, descifrat (publicarea descifrata a consumului de resurse aferent fiecarei norme de deviz).
03.09.2021 08:45
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Formularul de deviz nr.1-Lista cu cantitățile de lucrări este atașat în documentația standard, anexa nr.23 descifrat conform devizului.
descifrat se are in vedere cu vizualizarea recetei normelor, unde se poate de vizualizat consumurile pentru resurse materiale, utilaje si manopera; stimata AC fiti buni si conformativa cerintelor solicitate de Dmv prin documentatia standart, multumim pentru intelegere.
06.09.2021 09:55
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Ne-am conformat cerințelor Dvs.
Denumirea lotului : Amenajarea trotuarelor, parcărilor și a terenului aferent acestora din bd. Mircea cel Bătrân (Etapa 1)
16176967 MDL
Statut
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
16,176,967.00
MDL
Perioada clarificărilor:
26.08.2021 15:28:22 - 17.09.2021 08:59:57
26.08.2021 15:28:22 - 17.09.2021 08:59:57
Perioada de depunere a ofertelor:
17.09.2021 08:59:57 - 02.10.2021 08:59:57
17.09.2021 08:59:57 - 02.10.2021 08:59:57