- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare realizării Programului Național privind Sănătatea, Drepturile sexuale și Reproductive pentru anul 2022
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Desogestrelum 0.075 mg
ATC C03AC09. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării medicamentelor neautorizate se vor prezenta documente prin care se confirmă autorizarea de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency în continuare EMA) sau de către Biroul Federației de control asupra calității alimentelor și medicamentelor (FDA USA); sau să fie autorizate în cel puțin una dintre țările: Elveția, Canada, Japonia, Australia sau dovada autorizării în una din țările Spațiului Economic European. Certificat GMP tip OMS sau EMA sau FDA-copie și traducerea lui în limba de stat sau rusă(se acceptă fără traducere certificatele GMP în una din limbile de circulație internațională), valabil la momentul deschiderii ofertelor, cu aplicarea suplimentară a semnăturii electronice participantului. Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Denumirea lotului : Desogestrelum+Ethinylestradiolum 0.15 mg+0.03 mg
ATC G03AA09. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Denumirea lotului : Drospirenonum+Ethinylestradiolum 3 mg+0.03 mg
ATC G03AA12. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Denumirea lotului : Ethinylestradiolum+Gestodenum 0.02 mg+0.075 mg
ATC G03AA10. Forma farmaceutica Draje/Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura bucata. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Denumirea lotului : Ethinylestradiolum+Levonorgestrelum 0.03 mg+0.15 mg
ATC G03AA07. Forma farmaceutica Draje. Mod de administrare per os. Unitatea de masura draje. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Denumirea lotului : Levonorgestrelum 0.75 mg
ATC G03AC03. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Denumirea lotului : Levonorgestrelum 75 mg
ATC G03AC03. Forma farmaceutica implant. Mod de administrare subdermal. Unitatea de masura bucata. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022.
Statut
Valoarea estimată
ID
Denumirea lotului : Medroxyprogesteronum 150 mg/ml
ATC G03AC06. Forma farmaceutica Suspensie injectabila. Mod de administrare i/m. Unitatea de masura flacon. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării medicamentelor neautorizate se vor prezenta documente prin care se confirmă autorizarea de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency în continuare EMA) sau de către Biroul Federației de control asupra calității alimentelor și medicamentelor (FDA USA); sau să fie autorizate în cel puțin una dintre țările: Elveția, Canada, Japonia, Australia sau dovada autorizării în una din țările Spațiului Economic European. Certificat GMP tip OMS sau EMA sau FDA-copie și traducerea lui în limba de stat sau rusă(se acceptă fără traducere certificatele GMP în una din limbile de circulație internațională), valabil la momentul deschiderii ofertelor, cu aplicarea suplimentară a semnăturii electronice participantului. Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Documentele procedurii de achiziție
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA23.08.2021 17:30:22 - 10.09.2021 12:00:00
10.09.2021 12:00:00 - 29.09.2021 10:00:00