- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Lucrari de constructie a retelelor de canalizare in s.Mingir, rn. Hincesti, I etapa, din cadrul proiectului ,,Retele de aprovizionare cu apa potabila, canalizare si purificare din s. Mingir, rn.Hincesti". OB.15300/21/B
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Lucrari de constructie a retelelor de canalizare in s.Mingir, rn. Hincesti, I etapa, din cadrul proiectului ,,Retele de aprovizionare cu apa potabila, canalizare si purificare din s. Mingir, rn.Hincesti". OB.15300/21/B
Lucrari de constructie a retelelor de canalizare in s.Mingir, rn. Hincesti, I etapa, din cadrul proiectului ,,Retele de aprovizionare cu apa potabila, canalizare si purificare din s. Mingir, rn.Hincesti". OB.15300/21/B
Documentele procedurii de achiziție
5 file
Invitaţie de participare
20.08.2021 11:59:07
5 file
Invitaţie de participare
20.08.2021 12:00:38
06.09.2021 17:35
Răspuns la clarificare: Conform normei de deviz AcD53A1 în resurse și specificații sunt prevăzute elemente din beton armat prefabricat ale căminelor de vizitare de tip KЦ-7-3 (25 buc.)
06.09.2021 17:39
Răspuns la clarificare: Vezi răspunsul de mai sus. La poz.67 Cod resurse AcE13A1 nu este indicat.
06.09.2021 17:44
Răspuns la clarificare: La poz. 29 Conform Codului resurse și Simbol norme AcE13A1 în resurse și specificații sunt prevăzute capace din fontă, scară, construcții metalice. (130 buc.)
06.09.2021 17:51
Răspuns la clarificare: Conform normativelor de deviz, Codului resurse CN20B din poz. 36, conform normelor de îndeplinire a lucrărilor, construcțiile metalice, scările, trebuie vopsite pentru a fi protejate de corozie. (146 m2)
06.09.2021 17:58
Răspuns la clarificare: La poz.39, în normativul de deviz AcE14A1, conform Codului resurse sunt prevăzute capace din fontă, scară, construcții metalice. (4 buc.)
06.09.2021 18:03
Răspuns la clarificare: Conform normelor de executare a lucrărilor, la poz.46, Cod resurse CN20B, construcțiile metalice, scările trebuie vopsite pentru a fi protejate de corozie. (6,87 m2)
06.09.2021 18:27
Răspuns la clarificare: La pozițiile 61 și 62 și deasemenea poz.65, Cod resurse AcA08B și AcA08A, din eroare umană, se impun unele precizări și anume: la poz. 61- țeavă din PVC, 9m lungime, etanșate cu garnituri de cauiuc, avînd diametrul de 315 mm, marca SN4; La poz.62- țeavă din PVC, 9m lungime, etanșate în garnituri de cauciuc , avînd diametrul de 250mm, tip SN4;Poz.65 - țeavă din PVC, 9m lungime, etanșate în garnituri de cauciuc, avînd diametrul de 160 mm, tip SN4. Vă mulțumim.
06.09.2021 18:33
Răspuns la clarificare: Vezi răspunsul pentru poz. 65 mai sus, și anume se precizează: țeavă din PVC, 9 m lungime, etanșate în garnituri de cauciuc, avînd diametrul de 160 mm, tip SN4.
09.09.2021 16:32
Răspuns la clarificare: Conform devizului se solicită capace din fontă, tip C250: În poz. 29 - 130 buc; poz. 39 - 4 buc; poz. 66 - 25 buc. Se solicită scara cu vanguri din oțel (C1-02, C1-03, C1-04, C1-01, C1) - poz. 29 - 1705,2 kg; poz. 39 - 87,6 kg;
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA20.08.2021 11:13:09 - 11.09.2021 16:32:46
11.09.2021 16:32:46 - 22.09.2021 16:32:46