- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
La obiectul menționat se prevede de executat următoarele lucrări de bază: - montarea stâlpilor din beton armat - baterea mecanizată în pămînt a prizelor verticale, - montarea consoalelor metalice pentru corpurile de iluminat - montarea dulapului de evidență, dulapului de distribuție -montare corpurilor de iluminat tip LED etc.
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Nume Prenume
Telefonul de contact
Fax
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Luctări de execuţie a proiectului Iluminat stradal din satul Ştefăneşti
Construcția sistemului public de Iluminat stradal
Documentele procedurii de achiziție
- declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova
Documentaţie de atribuire
19.08.2021 16:28:43
-Documentatia standard pentru lucrări
Deviz de cheltuieli
19.08.2021 16:28:43
Caietul de srcini pentru obiect
Documentaţie de atribuire
19.08.2021 16:28:43
- declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova
Documentaţie de atribuire
20.08.2021 21:51:11
Caietul de srcini pentru obiect
Documentaţie de atribuire
25.08.2021 15:33:36
Caietul de srcini pentru obiect
Documentaţie de atribuire
26.08.2021 20:28:03
raport de evaluare deviz, aviz de evaluare proiect
Documentaţie de atribuire
01.09.2021 16:29:22
-Documentatia standard pentru lucrări
Invitaţie de participare
02.09.2021 22:04:50
Anunt de participare
Clarificări pentru participanți
02.09.2021 22:04:50
- declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova
Documentaţie de atribuire
02.09.2021 22:04:50
22.08.2021 15:41
Răspuns la clarificare: Am sunat la Agenția de achizitii publice, a zis sa nu trmitem anunțu de participare, am publicat anunțul de intenție, cel de participare il gasiți in documentele standard atasate
19.08.2021 20:29
Răspuns la clarificare: ok, asta au fost descarcate de pe sait tender.gov.md, le modificam daca este nescesar
20.08.2021 21:55
Răspuns la clarificare: au fost atasați parametri
20.08.2021 22:03
Răspuns la clarificare: au fost atasati parametri, La alegerea materialelor utilizate și corpurilor de iluminat, prioritate vor avea produsele certificate conform standardelor in vigoare a Comunității europene și Republicii Moldova.
20.08.2021 22:03
Răspuns la clarificare: La alegerea materialelor utilizate și corpurilor de iluminat, prioritate vor avea produsele certificate conform standardelor in vigoare a Comunității Europene și Republicii Moldova.
20.08.2021 21:56
Răspuns la clarificare: A fost eliminat
23.08.2021 20:53
Răspuns la clarificare: NCM C.04.02:2017
23.08.2021 22:25
Răspuns la clarificare: Daca va referiti la parametri tehnici a corpurilor de iluminat atunci : Fluxul luminos - 5767 Im Eficiența luminoasă - 128.7 Lm/W Putere 44,8 W
25.08.2021 15:37
Răspuns la clarificare: • Drum central nivel de iluminat E mediu - 6 lx • Drum secundar nivel de iluminat E mediu - 4 lx Caietul de sarcini a fost completat, deasemenea au fost atasate scheme din proiect.
01.09.2021 16:32
Răspuns la clarificare: Buna ziua, la solicitarea dvs. am publicat separat anuntul de participare ( el fiind publicat din prima zi in documentatia standard), pe sait gasiti DUAE si caietul de sarcini, care se cere conform procedurii.Da garantia este necesara. Termen de lucrari 6 luni.
01.09.2021 16:34
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Da, proiectul si devizele au fost elaborate conform legii in vigoare. La solicitarea dvs am publicat avizul de verificare a proiectului si raportul de verificare a documentatiei de deviz.
01.09.2021 16:36
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Da, proiectul au fost verificat. La solicitarea dvs am publicat avizul de verificare a proiectului si raportul de verificare a documentatiei de deviz.
02.09.2021 18:55
Răspuns la clarificare: Raportul financiar pentru anul 2020
02.09.2021 22:07
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Anuntul de participare a fost redactat.
02.09.2021 19:06
Răspuns la clarificare: Buna ziua! Este nevoie de prezentat scrisoare de garanție bancară eliberate de către o bancă licențiată din Republica Moldova, după caz, de către o bancă licențiată din străinătate, de preferință cu corespondent în Republica Moldova.
02.09.2021 22:07
Răspuns la clarificare: Vedeti anuntul de participare redactat!
05.09.2021 13:10
Răspuns la clarificare: Buna ziua, contestația a fost retrasă.
13.09.2021 08:48
Răspuns la clarificare: a fost retrasa conformare primita de la ANSC la data de 01 septembrie
13.09.2021 08:48
Răspuns la clarificare: confirmam retragerea contestatiei
13.09.2021 14:41
Răspuns la clarificare: 6 luni
13.09.2021 16:28
Răspuns la clarificare: 5 luni
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA19.08.2021 16:28:43 - 15.09.2021 16:27:51
15.09.2021 16:27:51 - 23.09.2021 11:57:51