- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
Stației de producere a oxigenului medical conform necesităţilor IMSP Spitalul Clinic de Traumatologie şi Ortopedie anul 2021
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Stație de producere a oxigenului medical
Stație de producere a oxigenului medical
Statut
Valoarea estimată
ID
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini final statie de oxigen.docx
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 14:29:38
duae statie de oxigen (2).docx
Documentaţie de atribuire
18.08.2021 14:29:38
documentatie standart.docx
Documentaţie de atribuire
19.08.2021 13:39:05
caiet de sarcini final statie de oxigen.docx
Documentaţie de atribuire
19.08.2021 16:19:28
18.08.2021 16:21
Răspuns la clarificare: prețul cel mai scăzut, și corespunderea bunului conform solicitărilor
19.08.2021 16:18
Răspuns la clarificare: Am publicat caietul de sarcini cu denumirea Caiet de sarcini modificat - acesta este varianta finala
25.08.2021 19:25
Răspuns la clarificare: 1. A. După semnarea contractului să se prezinte proiectul de ingineri specialiști și la dare în exploatare – actul. B. Proiect avizat și ștampilat de proiectant autorizat și act de dare în exploatare a utilajului.
25.08.2021 19:26
Răspuns la clarificare: 2. A. Materialele, ce vor fi folosite pentru utilarea containerului, trebue să fie termoizolante și ușoare, pentru a avea posibilitatea, la necesitate, de a deplasa construcția integral. B. Locația pentru instalarea sistemului de producere a oxigenului este deja preconizată; reeșind din faptul, că sunt unele obstacole, deaceia noi am indicat această înălțime.
25.08.2021 19:26
Răspuns la clarificare: Este posibil de a include cuvîntul ,,analog,, , dar articolele analoage, trebuie să fie certificate (standardizate) la nivel național și internațional ( de instanțele de resort).
25.08.2021 19:27
Răspuns la clarificare: 4. Standardul DIN-13260-2.
25.08.2021 19:32
Răspuns la clarificare: bloc electric si alarma
25.08.2021 19:28
Răspuns la clarificare: Se acceptă în exterior – țăvi de inox, iar în interior țăvi de cupru.
25.08.2021 19:29
Răspuns la clarificare: Da, din momentul semnării.
25.08.2021 19:29
Răspuns la clarificare: Da, după semnarea contractului cu agentul economic.
25.08.2021 19:30
Răspuns la clarificare: Finanțatorul proiectului este Ambasada Japoniei în Republica Moldova și ca scop a fost trasată linia, ca cîștigătorul proiectului să fie: - în deplică capacitate de a executa calitativ și în timp lucrările de instalare și dare în exploatare; - să fie cu practică și experiență pozitivă în serviciile oferite instituțiilor medicale din țară.
01.09.2021 10:05
Răspuns la clarificare: da, conform caietului de sarcini obligatoriu 2 rezervoare
01.09.2021 10:14
Răspuns la clarificare: Va rog prezentati 2-3 contracte similare cu alte institutii unde ati efectuat lucrari de instalare si dare in explotare, suportul financiar este oferit de catre Ambasada Japoniei în Republica Moldova și ca scop a fost trasată linia, ca cîștigătorul proiectului să fie: - în deplică capacitate de a executa calitativ și în timp lucrările de instalare și dare în exploatare;
Procedură anulată
Valoarea estimată fără TVA18.08.2021 14:29:38 - 01.09.2021 10:30:00
01.09.2021 10:30:00 - 07.09.2021 10:00:00