- Etapa de clarificare
- Depunerea ofertelor
- Licitație electronică
- Etapa de evaluare a ofertelor
- Contract
1. Crupă de orz mărunţită 2. Crupă de grîu mărunţită 3. Orez şlefuit 4. Crupă de porumb 5. Şold de pui congelat
Informaţia despre Autoritatea Contractantă
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Web site
Persoana de contact
Datele achiziției
Data publicării
Ultima modificare
MTender ID
Cod CPV
Tip de procedură
Criteriu de evaluare
Lista loturilor
Denumirea lotului : Crupă de orz mărunţită
Crupă de orz mărunţită Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.202/2009, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 5784-60. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie - 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:12:40 Până la 25.12.2021 16:12:40
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:00:00
Denumirea lotului : Crupă de grîu mărunţită
Crupă de grîu mărunţită Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.202/2009, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST- ul 276-60. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:14:19 Până la 25.12.2021 16:14:19
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:18:30
Denumirea lotului : Orez şlefuit
Orez şlefuit - sub formă de boabe întregi de calitatea I Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.291/2014, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 6292-93. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:15:32 Până la 25.12.2021 16:15:32
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:37:00
Denumirea lotului : Crupă de porumb
Crupă de porumb Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.202/2009, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 6002-69. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:16:44 Până la 25.12.2021 16:16:44
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 14:55:30
Denumirea lotului : Şold de pui congelat
Şold de pui congelat fără spate (pulpă superioară) Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018, HG nr.696/2010 și HG nr.773/2013. Etichetarea şi marcarea conform: Legea nr.279/2017 și HG nr.435/2010. Ambalaj: cutii de carton a cîte 5-20 kg., ambalajul să permită depozitarea în stivă şi transportarea în siguranţă. Condiţii de livrare: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) mun. Chişinău, în perioada octombrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - dispunerea de transport specializat şi autorizat pentru transportarea cărnii, dotat cu dispozitive de înregistrare a temperaturii. - la livrare se prezintă pentru fiecare partidă, copia certificatului sanitar - veterinar, confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului. Alte cerințe la solicitarea autorității contractante: - ofertanţii pentru prezenta poziţie, vor prezenta mostra și dovezile privind conformitatea produsului, identificat prin referire la specificații sau standarde relevante. - documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Statut
Valoarea estimată
ID
Pas minim
Termen de valabilitate al contractului
De la 20.09.2021 15:17:58 Până la 25.12.2021 16:17:58
Link-ul către licitație
Începutul licitației
De la 03.09.2021 15:14:00
Documentele procedurii de achiziție
Documentatia standard
Documentaţie de atribuire
13.08.2021 15:19:25
Documentul Unic de Achiziții European
Criterii de calificare și de selecție
13.08.2021 15:19:25
La momentul actual nu sunt clarificări la procedură
Etapa de evaluare a ofertelor
Valoarea estimată fără TVA13.08.2021 15:19:25 - 23.08.2021 15:30:00
23.08.2021 15:30:00 - 02.09.2021 16:00:00