- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Locul de consum a centralei electrice pentru care se solicită racordarea. Construcție agricolă în r-nul Dondușeni sat. Plop. Categoria de fiabilitate a receptoarelor electrice III(trei). Punctul de racordare la rețeaua electrică este Stîlpul nr. 204, LEA 10kV, 2CLM. Tensiunea nominală în punctul de racordare -10kV Puterea electrică aprobată prin aviz 80kV În rețeaua de alimentare PT24CLM2 și rețeaua de utilizare (proprietatea clientului ) de executat lucrări necesare conform sarcinii solicitate. Cerințele referitor la valoarea factorului de putere -cos nu mai mic de 0,87 în caz de necesitate să fie instalat utilaj pentru compensarea energiei reactive dotat cu reglare automată. Cerințe față de protecția prin relee conform NAIE Cerintele proiectului conform Avizului de Racordare nr. 3372 din 09.11.2021. Coordonarea corespunderii cerintelor de racordare cu toate instituțiile necesare se va execute de către operatorul care va executa proiectul.
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrică
Locul de consum a centralei electrice pentru care se solicită racordarea. Construcție agricolă în r-nul Dondușeni sat. Plop. Categoria de fiabilitate a receptoarelor electrice III(trei). Punctul de racordare la rețeaua electrică este Stîlpul nr. 204, LEA 10kV, 2CLM. Tensiunea nominală în punctul de racordare -10kV Puterea electrică aprobată prin aviz 80kV În rețeaua de alimentare PT24CLM2 și rețeaua de utilizare (proprietatea clientului ) de executat lucrări necesare conform sarcinii solicitate. Cerințele referitor la valoarea factorului de putere -cos nu mai mic de 0,87 în caz de necesitate să fie instalat utilaj pentru compensarea energiei reactive dotat cu reglare automată. Cerințe față de protecția prin relee conform NAIE Cerintele proiectului conform Avizului de Racordare nr. 3372 din 09.11.2021. Coordonarea corespunderii cerintelor de racordare cu toate instituțiile necesare se va execute de către operatorul care va executa proiectul.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/29/2021 10:08:25 AM Till 12/31/2021 10:08:25 AM
Link to tender
Tender start
From 11/29/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
No questions posted
The procedure did not take place
Estimated value without VAT11/23/2021 10:11:07 AM - 11/24/2021 11:00:00 AM
11/24/2021 11:00:00 AM - 11/26/2021 11:00:00 AM