- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Servicii de deservire tehnică și mentenanță a sistemului de detectare - alarmare a incendiilor bloc administrativ, mun.Chișinău, str.M.Viteazul,11/1 pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de deservire tehnică și mentenanță a sistemului de detectare - alarmare a incendiilor bloc administrativ, mun.Chișinău, str.M.Viteazul,11/1 pentru anul 2022
1. Panou antiincendiu – 4 buc. DSC; 2. Detector de fum – 511 buc.; 3. Detector ИПР – 12 buc.; 4. Sirena sonoră – 12 buc.; 5. Surse de alimentare РИП 12V/2V – 4 buc.; 6. Tastatura LCD – 4 buc. Standarde de referință: NCM E.03.03:2018 Siguranța la incendii. Instalații de semnalizare și avertizare la incendiu Serviciile vor fi prestate în conformitate cu specificațiile tehnice și cerințele din Anexa la Anunțul de participare.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 4:16:01 PM Till 12/30/2022 4:16:01 PM
Link to tender
Tender start
From 11/30/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
Anexa la Anunţ de participare.word
Technical specifications
11/22/2021 4:18:00 PM
Anexa la Anunţ de participare.pdf
Technical specifications
11/22/2021 4:18:00 PM
Anexe la Documentatia standard.word
Award documentation
11/22/2021 4:18:00 PM
Anexe la Documentatia standard.pdf
Award documentation
11/22/2021 4:18:00 PM
23.11.2021 14:03
Response to clarification: Buna ziua. Vă informăm că în subpct. 1 din pct. 17 din Anunţul de participare este indicat, că în prețul total al serviciilor prestate va fi inclus prețul pentru mentenanța sistemului deservit. Totodată, în cerinţele tehnice indicate în Anexa la Anunţul de participare este inclusă obligativitatea restabilirii viabilității sistemului deservit în termen de 24 ore, din momentul adresării, prin repararea sau schimbarea componentelor tehnice defectate din contul propriu al Prestatorului. Serviciile de mentenanță presupun totalitatea operațiunilor de restabilire a funcționalității echipamentului și utilajului Sistemului de detectare – alarmare a incendiilor în termen de 24 ore din momentul apelului primit de către Prestator.
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/22/2021 4:18:00 PM - 11/25/2021 10:00:00 AM
11/25/2021 10:00:00 AM - 11/29/2021 11:00:00 AM