- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Produse de îngrijire personală pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lotul nr. 1 Săpun lichid (500 ml)
pH neutru, cu glicerină, în flacon de 500 ml
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:47:39 PM Till 12/30/2022 2:47:39 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 1:00:00 PM
Lot name : Lotul nr. 2 Săpun de uz casnic
1 buc. * 100 g, cu cremă, fiecare bucată ambalată
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:48:37 PM Till 12/30/2022 2:48:37 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 1:18:30 PM
Lot name : Lotul nr. 3 Săpun rufe
1 buc. * 200 g, 72%
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:49:23 PM Till 12/30/2022 2:49:23 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 1:37:00 PM
Lot name : Lotul nr. 4 Hârtie igienică
Culoarea albă; celuloză 100%; 2 straturi; lungimea170 m; biologică (care se dizolvă în apă); diametru exterior rulou 19 cm (±5%) diametru interior rulou 6 cm (±5%) lăţimea ruloului 9 cm (±5%)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:50:14 PM Till 12/30/2022 2:50:14 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 1:55:30 PM
Lot name : Lotul nr. 5 Hârtie igienică
Un strat, Dimensiunea: lungime 40 m; lăţime 90 cm (±5%); diametru 90 mm (±5%)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:51:35 PM Till 12/30/2022 2:51:35 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 2:14:00 PM
Lot name : Lotul nr. 6 Prosoape de hârtie (zig-zag)
Culoarea albă; celuloză 100%; 2 straturi; dimensiune 24 cm x 20,5 cm; 210 buc./1 amb.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:52:21 PM Till 12/30/2022 2:52:21 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 2:32:30 PM
Lot name : Lotul nr. 7 Prosoape de hârtie
Culoarea albă; celuloză 100%; 2 straturi; lungimea 124 m; diametru exterior rulou 15,8 cm (±5%); diametru interior rulou 3,8 cm (±5%) lăţimea rulou 20 cm (±5%)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:53:21 PM Till 12/30/2022 2:53:21 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 2:51:00 PM
Lot name : Lotul nr. 8 Săpun lichid (5 L.)
pH neutru, cu glicerină, în butelie de 5 L
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 2:54:09 PM Till 12/30/2022 2:54:09 PM
Link to tender
Tender start
From 12/20/2021 3:09:30 PM
Procurement procedure documents
02.12.2021 10:56
Response to clarification: Conform prevederilor art. 19 alin. (1) și (3) lit. c) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice autoritatea contractantă are obligaţia de a exclude din procedura de atribuire a contractului de achiziţii publice orice ofertant sau candidat despre care are cunoştinţă că, în ultimii 5 ani, a fost condamnat, prin hotărîrea definitivă a unei instanţe judecătoreşti, pentru participare la activităţi ale unei organizaţii sau grupări criminale, pentru corupţie, pentru fraudă şi/sau pentru spălare de bani, pentru infracţiuni de terorism sau infracţiuni legate de activităţi teroriste, finanţarea terorismului, exploatarea prin muncă a copiilor şi alte forme de trafic de persoane sau a fost condamnat, în ultimii 3 ani, prin hotărârea definitivă a unei instanțe judecătorești, pentru o faptă care a adus atingere eticii profesionale sau pentru comiterea unei greșeli în materie profesională. Astfel, aceasta informație urmează a fi verificată de către autoritatea contractantă prin prezentarea cazierului judiciar al persoanelor juridice.
02.12.2021 10:59
Response to clarification: Răspunsul îl găsiți la întrebarea nr. 1.
03.12.2021 10:40
Response to clarification: Depunerea întrebării fără text ”…” în ultima minută a termenului pentru depunerea clarificărilor constituie abuz din partea operatorului economic, care intenționat dorește suspendarea procedurii de achiziție publică sau prelungirea termenului pentru depunerea clarificărilor, fapt ce contravine prevederilor Legii nr. 131/2015 privind achizițiile publice.
05.12.2021 10:39
Response to clarification: Vă informăm că, potrivit art. 35 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul de solicitare a clarificărilor se calculează de la data publicării documentației de atribuire și a constituit în cazul dat 9 zile. Astfel, termenul de solicitare a clarificărilor a expirat la data de 02.12.2021 ora 10:00.
05.12.2021 10:39
Response to clarification: Vă informăm că, potrivit art. 35 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul de solicitare a clarificărilor se calculează de la data publicării documentației de atribuire și a constituit în cazul dat 9 zile. Astfel, termenul de solicitare a clarificărilor a expirat la data de 02.12.2021 ora 10:00.
05.12.2021 10:39
Response to clarification: Vă informăm că, potrivit art. 35 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice, termenul de solicitare a clarificărilor se calculează de la data publicării documentației de atribuire și a constituit în cazul dat 9 zile. Astfel, termenul de solicitare a clarificărilor a expirat la data de 02.12.2021 ora 10:00.
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/22/2021 2:56:46 PM - 12/5/2021 10:40:15 AM
12/5/2021 10:40:15 AM - 12/17/2021 10:40:15 AM