- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achzitionarea serviciilor furnizare a energiei electrice pentru Penitenciarul nr.7 Rusca
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369429
Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369429
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 12:14:40 PM Till 12/30/2022 12:14:40 PM
Link to tender
Tender start
From 12/7/2021 3:00:00 PM
Lot name : Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369434
Servicii de furnizare a energiei electrice la NLC1369434
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 12:20:35 PM Till 12/30/2022 12:20:35 PM
Link to tender
Tender start
From 12/7/2021 3:18:30 PM
Procurement procedure documents
Anunt de participare
Tender notice
11/22/2021 12:20:43 PM
Documentatia standard
Technical specifications
11/22/2021 12:20:43 PM
Invitatia de participare
Tender notice
11/22/2021 12:20:43 PM
anunt de participare
Tender notice
11/22/2021 12:20:43 PM
23.11.2021 11:04
Response to clarification: Pentenciarul nr.7 - Rusca, fiind instituție bugetară este obligată să se conformeze cerințelor înaintate de Agenția achiziții publice în domeniul procurării de bunuri, servicii și lucrări. Astfel, achiziționarea serviciilor de furnizare a energiei electrice este reglementată de documentația standard conform Linkului: (https://tender.gov.md/ro/content/documentaţia-standard-pentru-realizarea-achizițiilor-publice-de-bunuri-și-servicii). Reeșind din cele expuse operatorul economic urmează să depună oferta conform cerintelor din documentația standard aprobată prin Ordinul ministerului finantelor nr.115 din 15.09.2021. În cazul cînd vom avea deja semnat un contract de achizitii privind prestarea serviciilor de furnizare a energiei electrice iar tariful reglementat a serviciilor de furnizare a energiei electrice pe parcursul anului 2022 va creste, vom acționa in conformitate cu prevederile alin.7 al art. 76 din Legea 131/03/07.2015 .
24.11.2021 12:15
Response to clarification: Bună ziua, evidența consumului al energiei electrice se realizează prin intermediul contoarelor electronice de tip ZMG 405 CR.
The procedure did not take place
Estimated value without VAT11/22/2021 12:20:43 PM - 11/29/2021 10:00:00 AM
11/29/2021 10:00:00 AM - 12/6/2021 10:00:00 AM