- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Lotul 1 Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.177 și Grădinița- Combinat nr.225 Lotul 2 Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.138 Lotul 3 Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.179 și Creșa- Grădinița nr.32
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Name and surname
Contact phone
Fax
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : pavilioane moderne pentru Creșa- Grădinița nr.177 și Grădinița- Combinat nr.225
Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.177-2 pavilioane dublu și Grădinița- Combinat nr.225-1 pavilion dublu
Lot name : pavilioane moderne pentru Creșa- Grădinița nr.138
Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.138- 3 paviliane duble
Lot name : pavilioane moderne pentru Creșa- Grădinița nr.179 și Creșa- Grădinița nr.32
Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.179-2 pavilioane și Creșa- Grădinița nr.32-1 pavilion
Procurement procedure documents
19.11.2021 19:48
Response to clarification: Volumul din caietul de sarcin este indicat cum ar trebui sa fie construit un pavilion… In anuntul de participare sunt indicate 9 pavilioane care ar fi trebuit de construit
23.11.2021 10:55
Response to clarification: forarea gropilor sub fundatiile fm-1 cu d-300, h=850 mm-28 buc, sub fundatiile fm-2 cu d=200mm, h=850mm - 42 buc
23.11.2021 12:30
Response to clarification: Caietul de sarcini este pentru toate institițiile mentionate in Anuntul de participare, rasp la-ti primit mai sus.. forarea gropilor sub fundatiile fm-1 cu d-300, h=850 mm-28 buc, sub fundatiile fm-2 cu d=200mm, h=850mm - 42 buc
23.11.2021 12:41
Response to clarification: Procedura prin Cererea Ofertelor de Preț este împărtită pe loturi, conform Legi nr.131/15 privind achizitiile publiece art.39, alin.1. pentru Lotul nr.1,2 și 3 este stabilită suma de 666666.33 /3=... Da suma este pentru toate pavilioanele
24.11.2021 11:05
Response to clarification: Buna ziua, vă rog mult contactați inginerul din cadrl Directiei ca sa puteti merge la fata locului de a vedea terenul unde ar fi trebuit să fie contruit pavilioanele
23.11.2021 15:56
Response to clarification: buna ziua daca atrageti atentie in doc prezentata si anume in ”Anuntul de participare” este indicat pentru fiecare institutie cite pavilioane este necesare de a fi construite Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.177-2 pavilioane dublu și Grădinița- Combinat nr.225-1 pavilion dublu Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.138- 3 paviliane duble Lucrari de construcții a pavilioanelor moderne pentru Creșa- Grădinița nr.179-2 pavilioane și Creșa- Grădinița nr.32-1 pavilion
24.11.2021 11:05
Response to clarification: Buna ziua, vă rog mult contactați inginerul din cadrl Directiei ca sa puteti merge la fata locului de a vedea terenul unde ar fi trebuit să fie contruit pavilioanele
23.11.2021 15:17
Response to clarification: devizele sunt verificate...
24.11.2021 11:07
Response to clarification: AC a prezentat un singur deviz ceea ce reesă că este necesar de 9 pavilioane dfuble pentru 5 instituții, fiecare lot tre sa aiba un singur deviz o singura ofertă
24.11.2021 16:36
Response to clarification: va rugam mult telefonati 022331234
24.11.2021 16:38
Response to clarification: pentru ce să dublăm volumul de lucrări cînd este devizul selectiv pentru un pavilion dublu
25.11.2021 10:47
Response to clarification: Specialistul in achizitie nu are și functie de ”inginer”
25.11.2021 12:21
Response to clarification: bine.... acces de a modifica/redacta are doar Specialistul in achizitie”-
25.11.2021 16:36
Response to clarification: vă rog mult ce răspuns asteptați si la cere intrebare trebue să raspundem
26.11.2021 11:13
Response to clarification: OE desemnat învingător va merge la fata locului cu ingnerul responsabil din cadrul Directiei, va constata daca sunt necesare de a fi săpate gropile si daca va fii necesar se vor aloca surse suplimentare
26.11.2021 10:16
Response to clarification: buna ziua, nu este clara intrebarea dvs
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/19/2021 11:29:09 AM - 11/28/2021 11:13:40 AM
11/28/2021 11:13:40 AM - 12/4/2021 10:43:40 AM