- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Produse alimentare pentru instituțiile de educație timpurie (IET) pe perioada semestrului I al anului DÎTS 2022, conform necesităților a Primăriei mun.Bălți
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lotul 1 - Franzelă albă îmbogățită cu acid folic, Fe, feliată cat. I în ambalaj, buc.: 0.390 gr. +-5%
Franzelă albă îmbogățită cu acid folic, Fe, feliată cat. I în ambalaj, buc.: 0.390 gr. +-5% Lăzi speciale. HG nr.775 din 03.07.2007
Lot name : Lotul 2 - Pîine feliată din făină de secară în ambalaj îmbogațită cu acid folic, Fe, buc.: 0.390 gr. +-5%
Pîine feliată din făină de secară în ambalaj îmbogațită cu acid folic, Fe, buc.: 0.390 gr. +-5%. Lăzi speciale. HG nr.775 din 03.07.2007
Lot name : Lotul 3 - Covrigi uscați cu aromă de vanilie, c/s (produsul nu conține coloranți sau conservanți). Ambalați industrial în saci speciali a cîte 3-3,5 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj.
Covrigi uscați cu aromă de vanilie, c/s (produsul nu conține coloranți sau conservanți). Ambalați industrial în saci speciali a cîte 3-3,5 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. Saci speciale HG nr.775 din 03.07.2007
Lot name : Lotul 4 - Ulei de floarea soarelui rafinat dezodorizat
Ulei de floarea soarelui rafinat dezodorizat Butelie plastică 5 L HG nr.434 din 27.05.2010 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 5 - Lapte pasterizat (2,5 %), fără grăsimi vegetale, fără miros și gust străin
Lapte pasterizat (2,5 %) fără grăsimi vegetale, fără miros și gust străin. Pachet p/et 1 l, nedeteriorat, întreg HG nr.158 din 07.03.2019
Lot name : Lotul 6 - Chefir 2,5% , ambalaj 0.5 kg
Chefir 2,5% , ambalaj 0.5 kg Pachet p/et 0,5 kg, nedeteriorat, intreg. HG nr.158 din 07.03.2019
Lot name : Lotul 7 - Brînza de vaci (5 %)
Brînza de vaci (5 %) Pachet p/et 0,500 kg. nedeteriorat, intreg. HG nr.158 din 07.03.2019 Nu se admite produs de brînză.
Lot name : Lotul 8 - Smîntînă (10 %)
Smîntînă (10 %) Pachet p/et 0,5 kg nedeteriorat, intreg. HG nr.158 din 07.03.2019 Nu se admite produs de smîntînă.
Lot name : Lotul 9 - Brînză tare cu un procent de grăsime nu mai mare de 45% „De Olandă”
Brînză tare cu un procent de grăsime nu mai mare de 45% „De Olandă” Pachet 1 kg-5 kg HG nr.158 din 07.03.2019 Nu se admite produs de cascaval.
Lot name : Lotul 10 - Unt țărănesc din smîntînă dulce, cu conținut de grăsime din lapte de 72,5 %
Unt țărănesc din smîntînă dulce, cu conținut de grăsime din lapte de 72,5 % Pachet 0,200 kg nedeteriorat, intreg. HG nr.158 din 07.03.2019 Nu se admite produs de unt.
Lot name : Lotul 11 - Carne de la piept de curcan refrigerată în vid ori într-o atmosferă controlată, 0,800-2 kg.
Carne de la piept de curcan refrigerată în vid ori într-o atmosferă controlată, 0,800-2 kg. Ambalat de producător în vid ori în caserole într-o atmosferă controlată 0,800 kg - 2,0 kg HG nr.773 din 03.10.2013
Lot name : Lotul 12 - Pulpă de vită refrigerată, (dezosată) starea de îngrășare-slabă. Fără tendoane și cartilaje.
Pulpă de vită refrigerată, (dezosată) starea de îngrășare-slabă. Fără tendoane și cartilaje. Ambalată de producător în caserole cu atmosferă controlată 1,5-2,0 kg HG nr.696 din 04.08.2010
Lot name : Lotul 13 - Pulpa de pui broiler dezosata, refrigerată, bine curățata (fără pene).
Pulpa de pui broiler dezosata, refrigerată, bine curățata (fără pene). Ambalată de producător în navete (tave) 1-2 kg HG nr.773 din 03.10.2013
Lot name : Lotul 14 - Carne congelată de la piept de găini broiler cu fierbere rapidă (fără os)
Carne congelată de la piept de găini broiler cu fierbere rapidă (fără os) Ambalată de producător în navete (tave) 1-2 kg HG nr.773 din 03.10.2013
Lot name : Lotul 15 - File Merluciu, congelată (glazură 25-30%)
File Merluciu, congelată (glazură 25-30%) Ambalată original de la producător în cutii speciale a cîte 1-5 kg GOST 1168-86
Lot name : Lotul 16 - Făină de grîu cal. superioară (pentru panificaţie)
Făină de grîu cal. superioară (pentru panificaţie) Ambalată industrial în saci a cîte 10 kg HG nr.68 din 29.01.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 17 - Crupe de porumb şlefuite
Crupe de porumb şlefuite Ambalate industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj HG nr.202 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 18 - Crupe de grîu
Crupe de grîu Ambalate industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.202 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 19 - Crupe de mei şlefuite cal. 1
Crupe de mei şlefuite cal. 1 Ambalate industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.202 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 20 - Arpacaș de orz (перловка)
Arpacaș de orz (перловка) Ambalate industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.202 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 21 - Arpacaş de orz mărunțit (ячка)
Arpacaş de orz mărunțit (ячка) Ambalate industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.202 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 22 - Crupe de hrişcă cal. 1
Crupe de hrişcă cal. 1 Ambalate industrial în pachete a câte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj GOST 5550-74 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 23 - Orez întreg şlefuit cal. 1
Orez întreg şlefuit cal. 1 Ambalat industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj GOST 6292-93 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 24 - Fulgi de ovăz întregi
Fulgi de ovăz întregi Ambalate industrial în pachete a câte 1 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj GOST 21149-93 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 25 - Griş
Griş Ambalat industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj HG nr.68 din 29.01.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 26 - Mazăre despicată şlefuită cal. 1
Mazăre despicată şlefuită cal. 1 Ambalată industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj HG nr.205 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 27 - Linte - produsele uscate de leguminoase trebuie să fie întregi, decojite şi despicate.
Linte - produsele uscate de leguminoase trebuie să fie întregi, decojite şi despicate. Ambalate industrial în pachete a cîte 1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj HG nr.205 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 28 - Paste făinoase (scurte, tubulare, cornișoare) din făină de grîu tare (durum) de calitate superioară sau de calitatea întîi - gr. A extra.
Paste făinoase (scurte, tubulare, cornișoare) din făină de grîu tare (durum) de calitate superioară sau de calitatea întîi - gr. A extra. Ambalate industrial în pachete a cîte 0,500-1 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj HG nr.775 din 03.07.2007 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 29 - Paste făinoase lungi (spaghete) din făină de grîu tare (durum) de calitate superioară sau de calitatea întîi -gr. A extra.
Paste făinoase lungi (spaghete) din făină de grîu tare (durum) de calitate superioară sau de calitatea întîi -gr. A extra. Ambalate industrial în pachete a cîte 0,500-1 kg , descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.775 din 03.07.2007 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 30 - Zahăr tos
Zahăr tos Ambalat industrial în pachete a cîte 5 kg. Descrierea produsului impimat pe ambalaj HG nr.774 din 03.07.2007 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 31 - Pastă de tomate (25%)
Pastă de tomate (25%) Borcane de sticlă de la 0,500 până la 0,700 l SM 247:2004 Nu se admite produs de tomate. Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 32 - Mazăre verde conservată cat. superioară (boabele cu epiderma subțire)
Mazăre verde conservată cat. superioară (boabele cu epiderma subțire) Borcane de sticlă 0,400 L-0.650 L GOST 15842-90 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 33 - Suc din mere (limpezit)
Suc din mere (limpezit) Tetrapac 1,0 l. HG nr.1111 din 06.12.2010 Nu se admite nectar. Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 34 - Magiun din mere
Magiun din mere Borcane de sticlă 0,700 l. HG nr.216 din 27.02.2008 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 35 - Drojdie de panificaţie uscate
Drojdie de panificaţie uscate Ambalate industrial în pachet a cite 100 gr, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. TS3522 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 36 - Sare iodată
Sare iodată Ambalată industrial în pachet a cîte 1.0 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. GOST 13830-97 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 37 - Ceai natural negru– produs obţinut din frunze de ceai, care nu conţine adaosuri naturale sau alternative (frunze măşcate, întregi, calitate superioară).
Ceai natural negru– produs obţinut din frunze de ceai, care nu conţine adaosuri naturale sau alternative (frunze măşcate, întregi, calitate superioară). Ambalat industrial în pachet a cîte 0,500 kg, descrierea produsului imprimată pe ambalaj de la producător. HG nr.206 din 11.03.2009 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 38 - Cacao pudră - pudră de cacao care conţine maximum 20% unt de cacao, calculat în funcţie de greutatea substanţei uscate.
Cacao pudră - pudră de cacao care conţine maximum 20% unt de cacao, calculat în funcţie de greutatea substanţei uscate. Ambalat industrial în cutii a cîte 100 gr, descrierea produsului imprimată pe ambalaj. HG nr.204 din 11.03.200 Termenul de păstrare a produsului să fie valabil cel puțin (3) trei luni din momentul livrării.
Lot name : Lotul 39 - Semințe de susan
Semințe de susan Pachet 80 gr HG nr.1068 din 11.11.1999
Procurement procedure documents
Anunț de participare PDF,semnat
Award documentation
11/19/2021 12:20:19 PM
Anunț de participare WORD
Award documentation
11/19/2021 12:20:19 PM
formulare, specificațiile tehnice și de preț, contract-model
Award documentation
11/19/2021 12:20:19 PM
lista cu adrese PDF,semnat
Award documentation
11/19/2021 12:20:19 PM
Doc. standard PDF,semnat
Award documentation
11/19/2021 12:20:19 PM
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/19/2021 12:20:19 PM - 11/29/2021 1:00:00 PM
11/29/2021 1:00:00 PM - 12/7/2021 11:00:00 AM