- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Aparate de uz casnic
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Tehnică de uz casnic
Tehnică de uz casnic
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/29/2021 5:32:03 PM Till 12/31/2021 5:32:03 PM
Link to tender
Tender start
From 11/29/2021 2:00:00 PM
Lot name : Motocoasă
Motocoasă
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/29/2021 5:33:14 PM Till 12/31/2021 5:33:14 PM
Link to tender
Tender start
From 11/29/2021 2:18:30 PM
Lot name : Tocator de crengi
Tocator de crengi
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/29/2021 5:34:25 PM Till 12/31/2021 5:34:25 PM
Link to tender
Tender start
From 11/29/2021 2:37:00 PM
Lot name : Mașină de măturat manual
Mașină de măturat manual
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/29/2021 5:35:43 PM Till 12/31/2021 5:35:43 PM
Link to tender
Tender start
From 11/29/2021 2:55:30 PM
Procurement procedure documents
18.11.2021 11:07
Response to clarification: Bună ziua, Solicitarea de a prezenta acte confirmative despre dreptul de a livra, comercializa un produs rezultă din obligația instituției de a achizționa produse, bunuri inofensive și calitative.
18.11.2021 12:12
Response to clarification: Conform alin.4, art.65 a Legii 131/2015 operatorul economic va prezenta oferta prin depunerea într-un set comun a propunerii tehnice, a propunerii financiare, a DUAE și, după caz, a garanției pentru ofertă. Autoritatea contractantă la adoptarea deciziei de atribuire poate solicita suplimentar documente de clarificare.
19.11.2021 10:28
Response to clarification: Bună ziua suntem de acord, conform HG 212/2018 producătorii existenți pe piață au obligația de a se înregistra în Lista producătorilor, în caz de necesitate pentru confirmarea informațiilor declarate pe propria răspundere se vor solicita clarificări suplimentare.
19.11.2021 13:17
Response to clarification: Conform alin.4, art.65 a Legii 131/2015 obligatoriu operatorul economic va prezenta oferta prin depunerea într-un set comun a propunerii tehnice, a propunerii financiare, a DUAE și, după caz, a garanției pentru ofertă. Autoritatea contractantă la adoptarea deciziei de atribuire poate solicita suplimentar documente de clarificare. Potrivit regulamentului producătorul are obligația de a se înregistra în Lista producătorilor. La necesitat pentru verificare datelor vom solicita și înregistrarea în lista respectivă.
19.11.2021 13:18
Response to clarification: Nu solicităm termene de garanție de 60 luni (vezi caiet de sarcini).
19.11.2021 13:19
Response to clarification: Termenul de garanție solicitat este mai mic de 60 luni.
19.11.2021 14:34
Response to clarification: Consultați caietul de sarcini modificat.
Canceled procedure
Estimated value without VAT11/17/2021 5:37:25 PM - 11/22/2021 10:00:00 AM
11/22/2021 10:00:00 AM - 11/26/2021 10:00:00 AM