- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Servicii de salubritate a stăzilor, inclusiv spațiile verzi, spălarea străzilor, dezinfectarea prin stropit inclusiv tratarea cu pesticide, erbicide a spațiilor verzi și îngrijirea cimitirelor din or. Călărași
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de salubritate a stăzilor, inclusiv spațiile verzi, spălarea străzilor, dezinfectarea prin stropit inclusiv tratarea cu pesticide, erbicide a spațiilor verzi și îngrijirea cimitirelor din or. Călărași
Servicii de salubritate a stăzilor, inclusiv spațiile verzi, spălarea străzilor, dezinfectarea prin stropit inclusiv tratarea cu pesticide, erbicide a spațiilor verzi și îngrijirea cimitirelor din or. Călărași
Procurement procedure documents
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-ds_bunuri_servicii
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-caiet de sarcini intretinerea spatii publice or.călărași 2022
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-ds_bunuri_servicii
Award documentation
11/17/2021 4:02:07 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-ds_bunuri_servicii
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-ds_bunuri_servicii
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-anunt de participare salubrizare
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-ds_bunuri_servicii
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
-ds_bunuri_servicii
Award documentation
11/18/2021 7:57:12 PM
01.12.2021 16:25
Response to clarification: Referitor ca răspuns la întrebarea precum că Primăria or.Călărași favorizează în procesul de achiziții un anumit agent economic vă comunicăm următoarele: a) Conform Legii 131/2015 privind achizițiile publice, procedura de achiziții este una transparentă la care poate participa orice operator economic cointeresat de procedura de aciziție publică. Astfel Primăria or.Călărași nu favorizează nici un agent economic fiindcă a aplicat în totalitate principiul transparenței și publicității prin publicarea anunțului de intenție și a anunțului de participare în Buletinul achizițiilor publice, care sunt 2 acte obligatorii. b) În ceea ce privește cerințele pct. 16, subpct. 14,15 din anunțul de participare pentru procedura de achiziție publică vă comunicăm că conform art. 29, alin.(3) din Legea 131/ 2015 privind Achizițiile publice prevede expres că la întocmirea şi perfectarea anunțului de participare vor fi utilizate formulare standard, aprobate în acest scop, care să permită publicitatea achiziţiilor publice. Autoritatea contractantă are obligaţia de a include în anunţ cel puţin informaţiile cuprinse în anexa nr. 3 şi, dacă este necesar, alte informaţii considerate utile de către autoritatea contractantă, prin utilizarea formularelor standard adoptate de Comisia Europeană. Deci autoritatea contractantă a respectat legislația și este în drept de a stabili criteriile de bază privind atribuirea unei achiziții publice, iar Operatorului economic revenindu-i sarcina de a alege -de a participa sau nu la procedura de achiziție public.
01.12.2021 16:25
Response to clarification: Prezența unui narcolog este necesară pentru securitatea muncii în timpul exploatării utilajelor pentru efectuarea serviciului prestart și evitarea oricăror accidenta în timpul serviciului
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/17/2021 4:02:07 PM - 12/1/2021 4:30:00 PM
12/1/2021 4:30:00 PM - 12/22/2021 5:00:00 PM