- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achiziționarea tehnicii de calcul (TC)
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : LOT 1
Carcasa: Black, ATX, USB 3.0x minim 2, USB 2.0x minim 2, HD Audio x1, mic x1, 3x3,5 drive bays; Bloc de alimentare: ATX 12 V, v2.3, minim 600W-750W, 220-240V, 20+4 pin 1PCS/CPU 12V 4+4 pin, Placa mamă: ATX, Suport windows 7/10 x64, DDR4 minim 4xSlots, minim 1 x M.2 socket, minim 1xHDMI, minim 1xDisplayPort, 1xPCIe X1, 1xPCIe x16, 4xSATAIII 6.0 Gb/s, minimum 1xPS/2, minim 2xUSB 2.0, minim 2xUSB3.1, GLAN RJ-45 with led/ minim 5 – canale HD Audio, componente extrem de durabile, Suport Raid; Placa video: Nvidia, GeForce GT minim 2 GB: Tip memorie video-GDDR6: Procesor: Intel Core i5...., CPU Socket, Frecvenţa procesor 2.9-4.3 GHz, Numărul nucleelor 6, Numărul threads 12, Suport Hyper Threading, Procesul tehnic 12 nm, Degajarea de căldură 65 W, Temperatura critică 100°C, Cache L3 12 MB, Tipul de memorie DDR4, Capacitate maximă memorie 128 GB, Procesorul grafic Intel HD Graphics 630, Frecvenţa procesor video 350 MHz (1.1 GHz), Shader procesoare 6 Cooler CPU: fan 120x120x20mm, 600-1800 rpm, PWM fan, maxim 75 cfm, up to 130 W, 18-33 dBA; RAM: minim 16 GB DDR4; HDD+SSD: minim 1 TB, SATA-III (6 Gb/s), 7200RPM, minim 64 MB, 3,5". SSD: minim 120 GB, R/W minim 2000 MB/s Mouse: B100 Optical Mouse, Black, USB, OEM Keyboard; K120 for Business, USB, OEM Web camera; Webcam VCOM 1080p Sistem de operare:Windows 10 Professional 64-bit English 1pk DSP OEI DVD Multifunctional printer: Mono Printer/Copier/Color Scanner, A4, 18 ppm, 1200x600 dpi, 64Mb, Scan 9600x9600dpi-24 bit, Paper Input (Standard)150-sheet tray, USB 2.0, Cartridge 725 (1600 pages 5%);
Lot name : LOT 02
Laptop performant: Laptop 15.6" Gen 2 Black (Core i5-1135G7 minim 8Gb 512Gb) 15.6" IPS FHD (1920x1080) Non-glare, Intel Core i5-1135G7 (4x Core, 2.4GHz - 4.2GHz, 8Mb), 16Gb (1x 16Gb) PC4-25600, 512Gb PCIE, Intel Iris Xe Graphics, HDMI, Gbit Ethernet, 802.11ax, Bluetooth, 1x USB-C TB4 DP, 1x USB 3.2, 1x USB 2.0, IR HD Webcam, Fingerprint, No OS, 45Wh Battery, Illuminated Keyboard, 1.7kg, Black Scaner portabil: Scanner image FORMULA P-208II Proiector video: Contrast dinamic - 5.000/1: Rezolutie nativa - 1600 x 1200: Durata functionare (h) - 20.000 - 30.000: Conectori - WiFi, USB, Multimedia Player: Reproducere culori - 1.07 miliarde: Tehnologie – DLP: Aspect imagine - 16;9, 4;3: Luminozitate - 300 Lumeni: Rezolutie nativa - 1600 x 1200;
Lot name : LOT 03
Calculator: CPU: Intel Core i5...., frecvența 3,6-4,1 GHz, Numar nuclee minim 6 Placa de baza: producator Chipset INTEL, chipset H470, memorie susţinută DDR4, Sloturi - 2x PCIe 2.0 x1, 1x PCIe 3.0 x16, Socket - LGA1151; Placa video: GeForce GT710 1Gb, Tip placa video- dedicata; Cooler: 2xDEEPCOOL GAMMAXX 300 R, Intel și AMD și AM4/FM2+, 3 heatpipe-uri, nivel de zgomot 17.8 - 21 dB, viteza de rotaţie variabilă 900 - 1.600 rpm; RAM: 8 GB, DDR4; HDD+SSD: 1000GB+120GB, Carcasa: 2x DEEPCOOL TESSERACT BF; Mouse+keyboard; Web camera; Sursa de alimentare; Monitor pentru calculato: Monitor: 24" TFT LED, WIDE 16:9, 5ms,Static Contrast, 600:1, Mega DCR, H:30-83kHz, V:56-76Hz, /1920x1080, m FullHD Memoria internă: Memoria internă: SSD 256 GB Memoria internă: Memoria internă: SSD 512 GB Scaner: Format A3 Rezolutia max. 285 x 283 dpi Elementul optic CCD Zona max. de scanare 432 x 300 mm Viteza de scanare monocrom 20 pag/min Viteza de scanare color 20 pag/min Interfete de conexiune USB 2.0 Alimentare rețea Dimensiuni 210x383x156 Greutate 3 Kg
Lot name : LOT 04
CPU Quad Core 1.2GHz Broadcom BCM2837 pe 64b RAM 1GB BCM43438 LAN wireless și Bluetooth Low Energy (BLE) la bord, 100 Ethernet de bază, GPIO extins cu 40 de pini 4 porturi USB 2 Alimentare externa - curent continuu 5 V DC, curent nominal minim 2,5 A. Temperatura de functionare 0-50 grade C
Status
Estimated value
ID
Procurement procedure documents
19.11.2021 12:28
Response to clarification: Buna ziuă!! Conform formularului F3.2 din secțiunea 3, alegeti litera a) Oferta va fi însoţită de o Garanţie pentru ofertă (emisă de o bancă comercială), fara transfer la contul autoritații contractante
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/17/2021 4:35:45 PM - 11/19/2021 4:00:00 PM
11/19/2021 4:00:00 PM - 11/23/2021 3:00:00 PM