- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu tip 1A și 1B
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu tip 1A și 1B
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu tip 1A și 1B
Information about the contracting authority
Name
Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe
Fiscal code / IDNO
1005600036924
Address
MD-2005,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
Constantin Tănase, 7
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
11/16/2021 5:15:26 PM
Last edited
11/17/2021 1:59:20 PM
MTender ID
CPV code
79800000-2
-
Servicii tipografice şi servicii conexe
Procedure type
Open tender
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu
Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu
Status
Active
Estimated value
361000 MDL
ID
711f4e3b-0502-4817-a92c-8c16c05f7f8e
Minimal step
3610
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 5:22:21 PM Till 12/30/2022 5:22:21 PM
Link to tender
Tender start
From 12/8/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
documentația standard privind realizarea achiziției publice de servicii.docx
-
Award documentation
11/16/2021 5:23:20 PM
Din ce considerente este stabilita suma estimata? Ajunge numai pentru a procura materiale, iar restul cheltuielilor salarii, energie electrica, incalzire s.a.m.d.?
18.11.2021 09:36
Response to clarification: Buna dimineața. La calcularea valorii estimative a achiziției s-au luat în considerare prețurile anului 2021. Dvs propuneți prețurile care le considerați și dacă vor fi rezonabile și argumentate vor fi luate în calcul.
Spuneți vă rog, din câte foi va fi formată declaratia? Doar 4 sau vor fi cu 6, cu 8 foi?
18.11.2021 15:35
Response to clarification: Declaratia primara- 4 foi (5 pagini,) 1 pagina detine tabel pe verso. Declaratia complementara- 4 foi (4 pagini)- pe verso tipar nu detine.
Lot name : Servicii de tipărire a formularelor tipizate de declarații vamale în detaliu
361000 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
361,000.00
MDL
Clarification period:
11/16/2021 5:23:20 PM - 11/26/2021 6:00:00 PM
11/16/2021 5:23:20 PM - 11/26/2021 6:00:00 PM
Bidding period:
11/26/2021 6:00:00 PM - 12/7/2021 6:00:00 PM
11/26/2021 6:00:00 PM - 12/7/2021 6:00:00 PM