- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
1. Pîine din făină de grîu de cal.I (pentru U.M. din mun. Bălţi); 2. Pîine din făină de grîu de cal.I (pentru U.M. din s. Bulboaca, r-nul Anenii Noi); 3. Pîine din amestec de făină de grîu şi făină de secară (pentru U.M. din s. Bulboaca, r-nul Anenii Noi); 4. Orez şlefuit.
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Pîine din făină de grîu de cal.I (pentru U.M. din mun. Bălţi)
Conform cerinţelor: Legea 279/2017, Legea 306/2018 și HG 775/2007. Produsele de panificaţie, după obţinerea indicilor de calitate şi de inofensivitate vor fi ambalate și etichetate individual. Livrarea se va efectua cu transportul vînzătorului la comanda cumpărătorului la depozitele alimentare ale unităţilor militare din mun. Bălţi: 1. Brigada 1 infanterie motorizată (mun. Bălţi, str.31 August 24); 2. Spitalul clinic militar central (filiala Bălți) - (mun. Bălţi, str. Ștefan cel Mare 112); 3. Centrul de instruire a Bg1IM (Poligon) – raionul Sîngerei comuna Seciul Nou (șoseaua Florești). Termen de livrare, pe parcursul lunilor noiembrie - decembrie, anul 2021.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/26/2021 4:30:16 PM Till 12/25/2021 4:30:16 PM
Link to tender
Tender start
From 11/23/2021 2:00:00 PM
Lot name : Pîine din făină de grîu de cal.I (pentru U.M. din s. Bulboaca, r-nul Anenii Noi)
Conform cerinţelor: Legea 279/2017, Legea 306/2018 și HG 775/2007. Produsele de panificaţie, după obţinerea indicilor de calitate şi de inofensivitate vor fi ambalate și etichetate individual. Livrarea se va efectua cu transportul vînzătorului la comanda cumpărătorului la depozitul alimentar a unităţii militare „Batalion de instrucție - baza de instruire Bulboaca” din s. Bulboaca, r-nul Anenii Noi. Termen de livrare, pe parcursul lunilor noiembrie - decembrie, anul 2021.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/26/2021 4:32:38 PM Till 12/25/2021 4:32:38 PM
Link to tender
Tender start
From 11/23/2021 2:18:30 PM
Lot name : Pîine din amestec de făină de grîu şi făină de secară (pentru U.M. din s. Bulboaca, r-nul Anenii Noi)
Conform cerinţelor: Legea 279/2017, Legea 306/2018 și HG 775/2007. Produsele de panificaţie, după obţinerea indicilor de calitate şi de inofensivitate vor fi ambalate și etichetate individual. Livrarea se va efectua cu transportul vînzătorului la comanda cumpărătorului la depozitul alimentar a unităţii militare „Batalion de instrucție - baza de instruire Bulboaca” din s. Bulboaca, r-nul Anenii Noi. Termen de livrare, pe parcursul lunilor noiembrie - decembrie, anul 2021.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/26/2021 4:37:57 PM Till 12/25/2021 4:37:57 PM
Link to tender
Tender start
From 11/23/2021 2:37:00 PM
Lot name : Orez şlefuit
Orez şlefuit - sub formă de boabe întregi de calitatea I Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.291/2014, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 6292-93. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/26/2021 4:39:31 PM Till 12/25/2021 4:39:31 PM
Link to tender
Tender start
From 11/23/2021 2:55:30 PM
Procurement procedure documents
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/16/2021 4:55:38 PM - 11/18/2021 5:00:00 PM
11/18/2021 5:00:00 PM - 11/22/2021 6:00:00 PM