- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Hîrtie prevăzută cu însemne de protecție
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Hîrtie prevăzută cu însemne de protecție
Hîrtie prevăzută cu însemne de protecție
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:32:30 PM Till 12/30/2022 3:32:30 PM
Link to tender
Tender start
From 12/21/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
-
Award documentation
11/16/2021 3:48:48 PM
19.11.2021 15:11
Response to clarification: Buna ziua. Certificatul CWA 15374 Security Management System for suppliers to the security printing industry va fi acceptat precum și alte certificate emise de organizme autorizate europe, care au incidență nemijlocită cu obiectul achiziției.
17.11.2021 10:37
Response to clarification: Hîrtie pretipărită cu unele inscripții, care este materie primă pentru procesul de producere în cadrul instituției.
03.12.2021 12:11
Response to clarification: Buna ziua, la intrebarea dvs vă comunicăm următoarele: Că I.P. „CTIF” va accepta filigran bitonal cu orice elemente de design însă doar cu garantarea obligatorie scrisă și semnată (atît a producătorului cît și a furnizorului) a exclusivității acestui tip de filigran pe teritoriul RM doar pentru I.P. „CTIF”.
03.12.2021 13:43
Response to clarification: La depunerea ofertei în sistem va fi suficient doar garantarea furnizorului, în caz că veți fi declarat cîștigătorul procedurii atunci veți prezenta garanția atît a furnizorului cît și a producătorului. Neprezentarea prezentei garanții va fi considerată refuz de semnarea a contractului și vi se va reține garanția la ofertă cu desemnarea următorului clasat ca cîștigător.
03.12.2021 14:27
Response to clarification: au fost încărcate în sistem.
06.12.2021 10:56
Response to clarification: Buna ziua, grupul de lucru pentru achiziții, prin decizia sa de a accepta filigran bitonal cu orice elemente de design s-a ghidat totalmente de prevederile Ordinului Ministerului de Finanțe nr.118/2017 din 28.08.2017 cu privire la aprobarea Formularul tipizat de document primar cu regim special „Factura fiscală”.
06.12.2021 11:50
Response to clarification: buna ziua, a fost o deficiență tehnică, acum sunt încărcate.
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/16/2021 3:33:01 PM - 12/9/2021 5:53:14 PM
12/9/2021 5:53:14 PM - 12/20/2021 5:53:14 PM