- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022(instituțiilor subordonate primăriei)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:36:06 PM Till 12/30/2022 3:36:06 PM
Link to tender
Tender start
From 12/1/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
-documentația standard
Award documentation
11/16/2021 3:41:07 PM
17.11.2021 09:38
Response to clarification: nu complicăm, dar să fim în siguranță că contractul va fi executat(din experiențe precedente)
17.11.2021 09:48
Response to clarification: Primăria fiind instituție bugetară este obligată să se conformeze cerințelor înaintate de Agenția achiziții publice în domeniul procurării de bunuri, servicii și lucrări. Astfel, achiziționarea energiei electrice este reglementată de documentația standard conform Linkului: (https://tender.gov.md/ro/content/documentaţia-standard-pentru-realizarea-achizițiilor-publice-de-bunuri-și-servicii).
18.11.2021 09:45
Response to clarification: La etapa evaluării grupul de lucru va lua o decizie și va informa în scris toți participanții
18.11.2021 09:53
Response to clarification: În conformitate cu prevederile art.69 alin.(6), lit.b) din Legea 131/2015 privind achizițiile publice "autoritatea contractantă nu acceptă oferta în cazul în care: oferta nu corespunde cerințelor expuse în documentația de atribuire "
Canceled procedure
Estimated value without VAT11/16/2021 3:41:07 PM - 11/22/2021 12:00:00 PM
11/22/2021 12:00:00 PM - 11/30/2021 4:00:00 PM