- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Reactive și consumabile de laborator
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Name and surname
Contact phone
Fax
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Combi 8, pentru analizatorul de urină Mission U120, Acon Laboratoriea, USA. Sistem închis
Combi 8, pentru analizatorul de urină Mission U120, Acon Laboratoriea, USA. Sistem închis
Lot name : Pap Stain EA 50-, 1 litru
Pap Stain EA 50-, 1 litru
Lot name : Pap Stain OG 6-, 1 litru
Pap Stain OG 6-, 1 litru
Lot name : DPX mounting medium-(xilen), 1 litru
DPX mounting medium-(xilen), 1 litru
Lot name : Haematoxylin stain, 1 litru
Haematoxylin stain, 1 litru
Lot name : Histanol 100%, 1 litru
Histanol 100%, 1 litru
Lot name : Lamele 50x20mm
Lamele 50x20mm
Lot name : Cutii pentru păstrarea frotiurilor efectuate, set 100 lame
Cutii pentru păstrarea frotiurilor efectuate, set 100 lame
Lot name : Xelen pentru histologii, 5 litri
Xelen pentru histologii, 5 litri
Lot name : Hemoglobin Drabkin
Hemoglobin Drabkin
Lot name : Albastru de metilen, 1%
Albastru de metilen, 1%
Lot name : Eprubeta sterilă cu capac de tip Lyiet (după autor) cu activator, vacumată, în stativ
Eprubeta sterilă cu capac de tip Lyiet (după autor) cu activator, vacumată, în stativ
Lot name : Hîrtie de filtru
Hîrtie de filtru
Lot name : Set pentru colorarea frotiurilor după tip Nilson (după autor), set - 500ml
Set pentru colorarea frotiurilor după tip Nilson (după autor), set - 500ml
Lot name : Capilar
Capilar
Lot name : Test individual de depistare a sîngelului ocult în materii fecale, în casetă
Test individual de depistare a sîngelului ocult în materii fecale, în casetă
Lot name : Determinarea calitativă a AG în masele fecale a Helicobacter Pilori, test rapid în casetă
Determinarea calitativă a AG în masele fecale a Helicobacter Pilori, test rapid în casetă
Lot name : Plăci pentru determinarea grupelor sanguine
Plăci pentru determinarea grupelor sanguine
Lot name : Slaid pentru examinarea sedimentului urinar
Slaid pentru examinarea sedimentului urinar
Lot name : Lame bine șlefuite, 75x25mm, nesterile, ambulate cite 50-100 buc, grosimea 1,2mm, margina pentru enumeritare
Lame bine șlefuite, 75x25mm, nesterile, ambulate cite 50-100 buc, grosimea 1,2mm, margina pentru enumeritare
Lot name : Termohîrtie
Termohîrtie
Lot name : Troponine
Troponine
Lot name : Soluție pentru colectarea reticulocite, ambalaj 50-60ml
Soluție pentru colectarea reticulocite, ambalaj 50-60ml
Lot name : Container pentru transportarea probelor biologice, volum 8 litri
Container pentru transportarea probelor biologice, volum 8 litri
Lot name : Eprubeta cu clod activator pentru separarea cît mai rapidă a serului, din plastic bine transparent, vacumată, vidată, fără gel, fără granule, 4ml, cu eticheta, 10x75mm, Cetrificat CE;
Eprubeta cu clod activator pentru separarea cît mai rapidă a serului, din plastic bine transparent, vacumată, vidată, fără gel, fără granule, 4ml, cu eticheta, 10x75mm, Cetrificat CE;
Lot name : Ac bilateral pentru recoltarea sângelui venos, 22G-0,7mm
Ac bilateral pentru recoltarea sângelui venos, 22G-0,7mm
Lot name : Holter - suport pentru ac la recoltarea sângelui venos
Holter - suport pentru ac la recoltarea sângelui venos
Lot name : Container pentru materii fecale, din plastic, cu lopațica, nesteril
Container pentru materii fecale, din plastic, cu lopațica, nesteril
Lot name : Pipete Paster, 1ml, nesterile
Pipete Paster, 1ml, nesterile
Lot name : Eprubeta K3EDTA vacumată (vidată) volum 5ml cu eticheta
Eprubeta K3EDTA vacumată (vidată) volum 5ml cu eticheta
Lot name : Metanol în ambalaj
Metanol în ambalaj
Lot name : Silitra
Silitra
Lot name : Eprubete tip K3 EDTA 1ml cu capac şi etichetă, 12x84 mm, în stativ, vacumată
Eprubete tip K3 EDTA 1ml cu capac şi etichetă, 12x84 mm, în stativ, vacumată
Lot name : Alanine Aminotransferase IFCC (ALTL IFCC, 500T), ambalaj standard pentru aparatul Cobas 6000 sistem închis, set cu nr de teste de 500
Alanine Aminotransferase IFCC (ALTL IFCC, 500T), ambalaj standard pentru aparatul Cobas 6000 sistem închis, set cu nr de teste de 500
Lot name : Assay Tips/Cups (Set Virfuri si pupite pentru probe si reactie), pentru Analizator Cobas 6000, Roche Diagnostics, Germania, sistem închis
Assay Tips/Cups (Set Virfuri si pupite pentru probe si reactie), pentru Analizator Cobas 6000, Roche Diagnostics, Germania, sistem închis
Lot name : M-52D Diluent (20L×1)б pentru investigații hematologice, analizatorul hematologic automat BC-5150, Mindray, sistem închis
M-52D Diluent (20L×1)б pentru investigații hematologice, analizatorul hematologic automat BC-5150, Mindray, sistem închis
Lot name : Yumizen G PT liquid 4, 12x4ml
Yumizen G PT liquid 4, 12x4ml
Procurement procedure documents
-
Award documentation
11/16/2021 1:01:22 PM
16.11.2021 17:05
Response to clarification: da
16.11.2021 18:05
Response to clarification: conform anuntului de participare ofertele alternative nu se accepta
17.11.2021 12:39
Response to clarification: Lățimea 57mm
16.11.2021 18:06
Response to clarification: Soluție pentru colectarea reticulocite
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/16/2021 1:01:22 PM - 11/26/2021 2:00:00 PM
11/26/2021 2:00:00 PM - 12/22/2021 2:00:00 PM