- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Aparate de aer condiționat
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lotul nr. 1 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală – minim 9000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – minim 2640/2930 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – minim 25 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire – maxim 710/739 W; Dimensiuni tevi conexiune - 3/8-1/4 inch; Debit de aer bloc interior – minim 460 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 30 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 56 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 805x285x194 mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 700x550x275 mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior – maxim 8 kg; Greutatea exterior – maxim 25 kg; Culoarea – Alb; Garanția – min 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 12/10/2021 3:00:00 AM Till 12/17/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/26/2021 2:00:00 PM
Lot name : Lotul nr. 2 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală - minim 12000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – min 3510/3810 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – min 35 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire - maxim 1237/964 W; Dimensiuni tevi conexiune - 3/8-1/4 inch; Debit de aer bloc interior – min 500 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 34 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 56 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 805x285x194mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 700x550x275mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior – maxim 10 kg; Greutatea exterior – maxim 25 kg; Culoarea - alb; Garantia - minim 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 12/10/2021 3:00:00 AM Till 12/17/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/26/2021 2:18:30 PM
Lot name : Lotul nr. 3 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală – minim 18000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – minim 5300/5560 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – minim 50 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire – maxim 1530/1480 W; Dimensiuni tevi conexiune - 1/2-1/4 inch; Debit de aer bloc interior – minim 680 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 37 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 56 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 957x302x213mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 800x554x333mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior - maxim 10 kg; Greutatea exterior – maxim 35 kg; Culoarea – alb; Garantia – minim 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 12/10/2021 3:00:00 AM Till 12/17/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/26/2021 2:37:00 PM
Lot name : Lotul nr. 4 - Aparate de aer condiționat
Tip – inverter; Puterea nominală – minim 24000 Btu; Capacitatea racire/incalzire – minim 6700/5700 W; Clasa energetica - A+++; Temperatura de functionare racire/incalzire - -15-+50/-15-+30 °C; Suprafața recomandata – minim 65 м²; Agentul frigorific - R32; Consumul electric racire/incalzire – maxim 2200/1960 W; Dimensiuni tevi conexiune - 1/2-1/4 inch; Debit de aer bloc interior - minim1150 м³/h; Nivelul de acustica bloc interior – maxim 48 dB; Nivelul de acustica bloc exterior – maxim 58 dB; Dimensiuni bloc interior (LxlxA) - 1132x232x330 mm (+- 50 mm); Dimensiuni bloc exterior (LxlxA) - 900x350x700 mm (+- 50 mm); WIFI - inclus; Greutatea bloc interior – maxim 15 kg; Greutatea exterior – maxim 45 kg; Culoarea - alb; Garanția – minim 60 luni; Cheltuielile de montare inclusiv materialele și/sau consumabilele necesare montării vor fi incluse în preț;
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 12/10/2021 3:00:00 AM Till 12/17/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/26/2021 2:55:30 PM
Procurement procedure documents
-
Technical specifications
11/16/2021 9:57:02 AM
17.11.2021 11:31
Response to clarification: Buna ziua, Vor fi necesari in jur de 4 - 4,5 metri traseu (instalare peste perete cu grosime de 60-70 cm). tel: 069943385 - dl Liviu
17.11.2021 14:40
Response to clarification: Ofertele vor fi prezentate conform cerintelor din documentatia de atribuire.
19.11.2021 14:43
Response to clarification: Buna ziua, Conform legii mentionate de către Dvs, termenul de 2 ani este termenul minim legal prevăzut si anume pentru a proteja consumatorul (în cazul dat autoritatea contractantă). Totodată, conform aceluiași articol menționat de Dvs (dar nu integral), este stiupulat clar posibilitatea vânzatorului de a stabili termene de garanție mai mari decît cea menționată mai sus și anume: "Articolul 183. Termene: (1) Răspunderea vînzătorului privind garanția legală de conformitate este angajată dacă neconformitatea apare într-un termen de 2 ani, calculat de la livrarea produsului. În cazul în care vînzătorul a stabilit un termen de garanţie comercială mai mare decît cel de garanţie legală de conformitate de 2 ani, răspunderea vînzătorului, conform prevederilor art. 18, este angajată dacă neconformitatea apare în cadrul termenului de garanţie comercială oferit." Respectiv menționăm faptul că acest termen a fost satbilit anume pentru a preveni ca autoritatea contractantă să nu suporte ulterior cheltuieli suplimentare (deservire, intervenție, reparație), din cauza livrării unor produse de o calitate necorespunzătoare, care se manifestă doar după un anumit termen de fucționare.
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/16/2021 9:57:02 AM - 11/22/2021 11:00:00 AM
11/22/2021 11:00:00 AM - 11/25/2021 11:00:00 AM