- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
GOST 27577-2000 Livrarea se va efectua zilnic pe card, punctul de încarcare obligatoriu să fie amplasat în mun. Chișinău pe o rază de 3 km de la amplasarea Î.M. Parcul urban de autobuze (str. Sarmizegetusa 51) Alimentarea la stațiile 24/24 Stațiile de alimentare trebuie sa fie dotate cu sistem de alimentare NGV1/NGV2 (ISO 14469) compatibile cu alimentarea rapida a autobuzelor (CNG)
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Gaz natural comprimat (CNG) pentru anul 2021-2022
GOST 27577-2000 Livrarea se va efectua zilnic pe card, punctul de încarcare obligatoriu să fie amplasat în mun. Chișinău pe o rază de 3 km de la amplasarea Î.M. Parcul urban de autobuze (str. Sarmizegetusa 51) Alimentarea la stațiile 24/24 Stațiile de alimentare trebuie sa fie dotate cu sistem de alimentare NGV1/NGV2 (ISO 14469) compatibile cu alimentarea rapida a autobuzelor (CNG)
Procurement procedure documents
24.11.2021 19:33
Response to clarification: Bună seara, vă informăm că anume din cauza fluctuațiilor de preț la combustibili pe piața internă și internațională ÎM Parcul Urban de Autobuze a solicitat ca agenții economici să indice în ofertă un discount care va fi neschimbat pe toată durata contractului și faptul dat va fi menționat în contract și anexele acestuia
25.11.2021 09:48
Response to clarification: Bună dimineața, da confirmăm acest fapt, este o practică des aplicată.
25.11.2021 09:51
Response to clarification: Fiecare clauză contractuală poate fi negociată inclusiv acest fapt, în acest sens confirmăm că achizitionarea GNC se va efectua la pretul de pe panoul de la statie (din ziua alimentarii autovehiculului) cu aplicarea discountului.
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/15/2021 5:23:44 PM - 11/25/2021 10:00:00 AM
11/25/2021 10:00:00 AM - 12/20/2021 9:30:00 AM