- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de furnizare a energiei electrice
Servicii de furnizare a energiei electrice, mun. Chișinău. str. Testemițanu 29 Locul de consum (NLC) pentru furnizare sunt: 2251973, 2251974, 2251976, 2251980, 2251981.
Status
Estimated value
ID
Procurement procedure documents
16.11.2021 16:21
Response to clarification: Premier Energy
16.11.2021 16:33
Response to clarification: Achiziționarea serviciilor de furnizare a energiei electrice nu este excepție de la prevederile Legii 131/2015 privind achizițiile publice, motiv pentru care am inițiat procedura de achiziționare conform prevederilor Legii menționate.
16.11.2021 17:00
Response to clarification: Nivel de tensiune racordat este 6 kv
16.11.2021 16:31
Response to clarification: În cazul licitației deschise nu este reglementat numărul minim de participare, respectiv se va accepta și oferta unui singur operator participant dacă va corespunde cerințelor solicitate.
24.11.2021 16:21
Response to clarification: Bună ziua, conform documentației standard în caz de oferire a prețului sub formă de discount de la tariful aprobat de ANRE, contractul urmează a fi modificat ori de câte ori se va modifica tariful. Valoarea discountului însă trebuie să rămână același pe întreaga perioadă.
24.11.2021 12:20
Response to clarification: Bună ziua, contoarele instalate asigură măsurarea orară a cantității de energie.
The procedure did not take place
Estimated value without VAT11/15/2021 2:54:09 PM - 11/26/2021 1:00:00 PM
11/26/2021 1:00:00 PM - 12/15/2021 1:00:00 PM