- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Produse alimentare pentru anul 2022, conform necesitatilor Intreprinderii Municipale ”Gradina Zoologica”
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Ananas conservat 0,850gr/buc
ambalaj: cutii tinichea cu masa netă 850 gr, ananas în sirop.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 11:00:00 AM
Lot name : Crupe de grâu
calitatea superioară, ambalaj 1,0 kg
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 11:18:30 AM
Lot name : Crupe de mei
Crupe de mei, ambalat 1kg, calitate superioară.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 11:37:00 AM
Lot name : Crupe de porumb
Crupe de porumb ambalat 1kg, calitate superioară
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 11:55:30 AM
Lot name : Fructe uscate(stafide)
Stafide ambalate de producător la 100- 200gr. Roada anului 2022. Standard: HG nr.1523 din 29.12.07
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 12:14:00 PM
Lot name : Fructe uscate(Curmală)
Curmale ambalate de producător la 100- 200gr. Roada anului 2022. Standard: HG nr.1523 din 29.12.08
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 12:32:30 PM
Lot name : Fulgi de ovăz
Fulgi de ovăz ambalat 1kg, calitate superioară, GOST 21149-93
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 12:51:00 PM
Lot name : Hrişcă
din boabe întregi, de fierbere rapidă, calitatea superioară, ambalaj 1,0 kg, GOST 555-74
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 1:09:30 PM
Lot name : Mazăre conservată 0,420gr/buc
GOST 15842-90 Roada anuluI 2020-2021. ambalaj: în cutie metalică cu volumul 425 ml.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 1:28:00 PM
Lot name : Mazăre uscată
Mazăre uscată şlefuită, calitate superioară, ambalaj: în saci 1kg, conform cerințelor SF 67-38975129-001:2010
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 1:46:30 PM
Lot name : Orez
rotund, şlefuit, calitatea superioară, ambalaj 1,0 kg, GOST 6292-93
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 2:05:00 PM
Lot name : Porumb conservat 0,420gr/buc
Roada anuluI 2021-2022. GOST 15877-70 ambalaj: în cutie metalică cu volumul 425 ml.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 2:23:30 PM
Lot name : Terci ''Heinz" 200gr/buc
Terci 5 cereale HEINZ 200gr/buc
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 2:42:00 PM
Lot name : Ulei din floare-soarelui
Rafinat în butelii 1 litr. HG nr. 434 din 27.05.2010
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 3:00:30 PM
Lot name : ouă
Categoria A, categoria de greutate L sau M ,cu ștampila marcată vizibil pe fiecare ou. Ambalaj : cutii cȋte 360 buc. Standard: HG nr.1208 din 27.10.08
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/3/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 12/2/2021 3:19:00 PM
Procurement procedure documents
25.11.2021 12:04
Response to clarification: dat fiind faptul ca planificarea bugetului de achizitii are loc pentru un an intreg (12 luni), suntem in imposibilitatea de a diviza aceasta achizitie per trimestru. multumim anticipat pentru intelegere
22.11.2021 09:31
Response to clarification: Garanţia pentru ofertă prin transfer la contul autorităţii contractante, conform următoarelor date bancare: Beneficiarul plăţii:ÎM „Grădina Zoologică” Denumirea Băncii: BC „Moldindconbank” SA, suc.„Burebista” Codul fiscal: 1003600114422 Cod IBAN: MD88ML000000002251728905 Cod bancar: MOLDMD2X328 cu nota “Pentru garanţia pentru ofertă la procedura de achiziție publică nr.__________ din _______”.
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/19/2021 5:12:53 PM - 11/27/2021 12:04:51 PM
11/27/2021 12:04:51 PM - 12/1/2021 12:34:51 PM