- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
„Reparaţia capitală a blocului alimentar la instituția preșcolară nr.30 din str.M.Eminescu nr.5 mun.Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : „Reparaţia capitală a blocului alimentar la instituția preșcolară nr.30 din str.M.Eminescu nr.5 mun.Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
„Reparaţia capitală a blocului alimentar la instituția preșcolară nr.30 din str.M.Eminescu nr.5 mun.Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți a.2021 – 1 653 900,00 lei cu TVA a.2022 – 375 100,00 lei cu TVA
Procurement procedure documents
formulare, contract-model
Award documentation
11/12/2021 4:56:00 PM
raport de verificare
Award documentation
11/12/2021 4:56:00 PM
15.11.2021 10:57
Response to clarification: Dacă Vă referiți la Garanția pentru ofertă, aceasta nu este prevăzută în Anunțul de participare.
15.11.2021 18:28
Response to clarification: По замечаниям к смете 2-1-1 (форма №1): поз.22 — расход монтажной пены составит 0,1кг/м; поз.44 - объём теплоизоляции пола - 2,95 м3 - raspunsul proiectantilor.
15.11.2021 18:28
Response to clarification: поз.32 и 33 -не использованы - raspunsul proiectantilor.
17.11.2021 12:54
Response to clarification: 52 CA03A Beton turnat in fundatii, socluri, ziduri de sprijin, pereti sub cota zero, preparat cu centrala de betoane si turnarea cu mijloace clasice beton simplu clasa C 5/4 (Bc 5/B 75) (Лючок бетонный для прочистки )(1шт) m3 7123010010200 Betonist h-om 3,55 9310060019920 Muncitor deservire CM h-om 0,40 2651122100397 Ciment metalurgic cu adaosuri M 30 kg 185,00 1421102200525 Nisip sortat nespalat de riu si lacuri 0,0-7,0 mm m3 0,78 1421102200290 Pietris ciuruit spalat de mal 7-30 mm m3 0,72 4100116202818 Apa pentru mortare si betoane m3 0,27 2952270003100 Vibrator de adincime h-ut 0,60
17.11.2021 15:17
Response to clarification: Poz. 3 simbolul VA22 Fixari (крепления воздуховодов) 2874115837749 Fixari – 1,0000 kg
17.11.2021 15:18
Response to clarification: poz. 17 simbolul CE24I Caciula din table zincate de 0,5 mm grosime, pentru acoperirea fumurilor, la cosuri si a tuburilor de ventilatie la acoperisuri (Зонт ЗК.00.000-01 d355) 7213050013100 Tinichigiu h-om -1,3000 2710403642598 Зонт ЗК.00.000-01 d355 buc -1,000 poz. 18 simbol CE24I Caciula din table zincate de 0,5 mm grosime, pentru acoperirea fumurilor, la cosuri si a tuburilor de ventilatie la acoperisuri (Зонт ЗК.00.000-01 d160) 7213050013100 Tinichigiu h-om – 1,3000 2710403642601 Зонт ЗК.00.000-01 d160 buc -1,000
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/12/2021 4:56:00 PM - 11/19/2021 3:30:00 PM
11/19/2021 3:30:00 PM - 11/29/2021 11:00:00 AM