- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Aparat de aer condiționat bucată 4 Aparat de aer condiționat bucată 6 Aparat de aer condiționat bucată 6 Aparat de aer condiționat bucată 5 Aparat de aer condiționat bucată 6 Conform caietului de sarcini
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Diverse aparate de aer condiționat
Aparat de aer condiționat bucată 4 Capacitatea -7000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45 °C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 6 Capacitatea —9000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45°C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 6 Capacitatea -12000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45 °C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 5 Capacitatea -18000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45 °C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la +30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție Aparat de aer condiționat bucată 6 Capacitatea —24000BTU/h, Regim de lucru—răcire/încălzire Diapazonul temperaturilor exterioare de funcționare a climatizorului de la minus 15°C până la +45°C Posibilitatea setării temperaturii în încăpere de la +18°C până la+30°C Funcții incluse-control de la distanță, telecomandă Agent frigorific-R 410 Garanție - nu mai mică de 36 luni Serviciu de montare și deservire completă pe perioada de garanție
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/22/2021 5:11:37 PM Till 12/31/2021 5:11:37 PM
Link to tender
Tender start
From 11/22/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
16.11.2021 11:12
Response to clarification: Buna ziua. Se accepta agent frigorific R32.
16.11.2021 11:15
Response to clarification: Persoana de contact Anatol Bidiuc nr. telefon 060910084
16.11.2021 11:17
Response to clarification: Se acceptă ambele modele
16.11.2021 11:18
Response to clarification: Se acceptă ambele modele
17.11.2021 17:06
Response to clarification: în anunțul de participare, precum și caietul de sarcini pentru procurarea aparatelor de aer condiționat autoritatea contractantă nu a specificat tipul de condiționere cu scopul asigurării participării pe scară cât mai largă a operatorilor economici la achiziția organizată de către Centrul Național de Transfuzie a Sângelui. Reieșind din cele invocate Centrul Național de Transfuzie a Sângelui constată faptul, că documentația de atribuire este clar definită și elaborată de către autoritatea contractantă conform prevederilor art. 37 ale Legii nr. 131/2015 privind achizițiile publice și prevederile Hotărtârii Guvernului nr. 665/2016 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la achiziţiile publice de valoare mică și nu necesită a fi modificate.
Canceled procedure
Estimated value without VAT11/11/2021 5:13:16 PM - 11/18/2021 5:06:03 PM
11/18/2021 5:06:03 PM - 11/21/2021 6:06:03 PM