- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Nutriție enterală pentru anul 2022
Nutriție enterală pentru anul 2022
Nutriție enterală pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga”
Fiscal code / IDNO
1003600150783
Address
MD-2025,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
str. N. Testemiteanu 29
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
11/8/2021 11:27:36 AM
Last edited
11/20/2021 2:53:36 AM
MTender ID
CPV code
33600000-6
-
Produse farmaceutice
Procedure type
Open tender
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Nutriție enterală
Nutriție enterală
Status
Canceled procedure
Estimated value
1000000 MDL
ID
ac818f87-226d-4054-a671-b62fe6c1fe36
Procurement procedure documents
Intervenim cu rugamintea de fi disparțit lotul unic pe mai multe loturi.
18.11.2021 10:21
Response to clarification: Bună ziua, având în vedere că platforma nu permite modificarea loturilor după publicare, prezenta procedură va fi anulată și va fi publicată ulterior cu divizarea în mai multe loturi.
Buna ziua. Conform documentelor suplimentare de calificare si selectie au fost solicitate Certificatul ISO 13485 si Certificatul CE sau declarații de conformitate CE, tinem sa mentionam, ca aceste certificate sunt aplicabile pentru Dispozitive medicale nu si pentru Produse Enterale - “produse alimentare destinate unor scopuri medicale speciale”. Solicitam sa fie modificata solicitarea privind Documentele de calificare si selectie cu - Certificat privind siguranța alimentelor, emis de către un organ abilitat (ex: ISO 22000, BRCGS, FDA, etc).
O sa fie anulata licitatia? Avind in vederea raspunsul D-stra: Bună ziua, având în vedere că platforma nu permite modificarea loturilor după publicare, prezenta procedură va fi anulată și va fi publicată ulterior cu divizarea în mai multe loturi.
20.11.2021 02:52
Response to clarification: Da, licitația va fi anulată, iar ulterior va fi publicată cu divizarea în mai multe loturi.
Status
Canceled procedure
Estimated value without VAT
1,000,000.00
MDL
Clarification period:
11/8/2021 11:33:13 AM - 11/20/2021 10:21:30 AM
11/8/2021 11:33:13 AM - 11/20/2021 10:21:30 AM
Bidding period:
11/20/2021 10:21:30 AM - 12/1/2021 10:21:29 AM
11/20/2021 10:21:30 AM - 12/1/2021 10:21:29 AM