- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național Securitatea Transfuzională și autoasigurarea țării cu produse sanguine pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Name and surname
Contact phone
Fax
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Natrii chloridum 0,9% 500 ml
ATC B05XA03. Forma farmaceutica Soluție perfuzabilă. Mod de administrare i/v. Unitatea de masura Flacon PP. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare – 4 tranșe: I tranșă – Februarie 2022, II tranșă –Aprilie 2022, III tranșă – Iunie 2022, IV tranșă – Octombrie 2022.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 12/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/15/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
Anunt de participare_04.11.2021
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Documentatia standard_04.11.2021
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Contract model_PN Securitatea transfuzionala 2022
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Declaratie beneficiari efectivi_Model
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Lista de distributie_PN Securitatea transfuzionala
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Propunerea financiara (Specificatii de pret)_Model
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Propunerea tehnica (Specificatii tehnice)_Model
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
Scrisoare de garantie bancara_Model
Award documentation
11/4/2021 6:41:49 PM
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT11/4/2021 6:41:49 PM - 11/8/2021 7:00:00 PM
11/8/2021 7:00:00 PM - 11/12/2021 3:00:00 PM