- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Information about the contracting authority
Name
Consiliul raional Basarabeasca
Fiscal code / IDNO
1007601005626
Address
6702,
MOLDOVA,
or.Basarabeasca,
Basarabeasca,
str. K. Marx, 55
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
11/1/2021 4:20:04 PM
Last edited
11/2/2021 12:02:09 PM
MTender ID
CPV code
39700000-9
-
Aparate de uz casnic
Procedure type
Low value tenders
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
Procurement procedure documents
Buna ziua. Cu agent frigorific R410a o sa fie acceptate?
02.11.2021 12:05
Response to clarification: Da.
Buna ziua. In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipamentelor Electrice si Electronice (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): "p.111. .......... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor, constituit potrivit prevederilor pct. 45." Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta iclusiv pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament (anexa 1B), rugam sa ne confirmati obligatiunea de a detine un astfel de nr. pentru ofertanti. Acest document trebuie inclus ca document obligatoriu la deschiderea ofertelor. Multumim anticipat
02.11.2021 16:13
Response to clarification: Prin faptul ca AC a solicitat termenul de garantie a bunului de min 5 ani, consideram ca orice ofertat e necesar sa detina asemenea nr. de inregistrare din lista producatorilor. Achizitia data este de mica valoare si nu este necesara obligativitatea prezentarii acestui document.
Lot name : Achiziționarea aparatelor de aer condiționat (climatizatoare) și a serviciilor de instalare
100000 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
100,000.00
MDL
Clarification period:
11/1/2021 4:22:33 PM - 11/3/2021 11:00:00 AM
11/1/2021 4:22:33 PM - 11/3/2021 11:00:00 AM
Bidding period:
11/3/2021 11:00:00 AM - 11/8/2021 11:00:00 AM
11/3/2021 11:00:00 AM - 11/8/2021 11:00:00 AM