- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Tehnică de calcul
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Computere (tip 1)
Computere (tip 1)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/22/2021 5:03:34 PM Till 12/22/2021 5:03:34 PM
Link to tender
Tender start
From 11/9/2021 2:00:00 PM
Lot name : Laptopuri
Laptopuri
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/22/2021 5:05:54 PM Till 12/22/2021 5:05:54 PM
Link to tender
Tender start
From 11/9/2021 2:18:30 PM
Lot name : Imprimante multifuncționale
Imprimante multifuncționale
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/22/2021 5:07:02 PM Till 12/22/2021 5:07:02 PM
Link to tender
Tender start
From 11/9/2021 2:37:00 PM
Lot name : Videoproiector
Videoproiector
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/22/2021 5:08:04 PM Till 12/22/2021 5:08:04 PM
Link to tender
Tender start
From 11/9/2021 2:55:30 PM
Procurement procedure documents
Documentatia standard
Award documentation
10/26/2021 4:13:50 PM
27.10.2021 14:12
Response to clarification: Buna ziua, în actele atașate este fișierul rechizite bancare, verificați.
27.10.2021 16:13
Response to clarification: Conform formularului de tip DUAE, aprobat conform Ordinului Nr. 72 a Ministerului Finanțelor din 11-06-2020, este obligatoriu pentru utilizare atât de către autoritățile contractante, cât și de către operatorii economici participanți la proceduri de atribuire a contractelor de achiziții publice, informațile declarate în DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă după examinarea ofertelor, doar de la potențialului câștigător. Această practică reduce semnificativ efortul administrativ și costurile de participare, premițând operatorilor economici să se concentreze pe pregătirea ofertei. DUAE reprezintă o declarație pe proprie răspundere a operatorului economic, potrivit căreia acesta nu se află în una dintre situațiile de excludere prevăzute de legislația națională și îndeplinește criteriile de calificare specificate de către autoritatea contractantă în anunțul de participare. În acest sens, în cazul în care potențialul câștigător nu va specifica în actele aferente procedurii de licitație, suplimentar conform DUAE urmează a fi solicitat numărul de înregistrare, în conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea EEE.
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/26/2021 4:13:50 PM - 11/1/2021 11:00:00 AM
11/1/2021 11:00:00 AM - 11/8/2021 11:00:00 AM