- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022 (Repetat)
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Servicii de furnizare a energiei electrice
Servicii de furnizare a energiei electrice
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:14:10 PM Till 12/30/2022 3:14:10 PM
Link to tender
Tender start
From 11/16/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
01.11.2021 10:07
Response to clarification: Bună ziua, la momentul actual Penitenciarul nr. 13-Chișinău are încheiat contract privind prestarea serviciilor de furnizare a energiei electrice cu Î.C.S. ,,Premier Energy” SRL.
01.11.2021 10:08
Response to clarification: Bună ziua, Penitenciarul nr. 13-Chișinău (NLC 2251507) este racordat la rețeaua electrică de tensiune medie.
01.11.2021 10:08
Response to clarification: Bună ziua, în cadrul procedurii date, Penitenciarul nr. 13-Chișinău intenționează să achiziționeze servicii de furnizare a energiei electrice pentru anul 2022, de la un operator economic licențiat în sectorul energiei electrice. Referitor la contractul de echilibrare, vă comunicăm că, operatorii economici urmează să se conformeze legislației în vigoare.
01.11.2021 10:54
Response to clarification: Bună ziua, în conformitate cu alin. (11) al art. 68 din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice „La achiziţia de bunuri şi servicii cu o valoare estimată mai mică de 800000 de lei şi de lucrări cu o valoare estimată mai mică de 2000000 de lei, autoritatea contractantă este în drept să nu ceară ofertanţilor garanţia de bună execuţie a contractului.” Astfel, la achiziţia de servicii cu o valoare estimată mai mare de 800000 de lei, autoritatea contractantă este obligată să ceară ofertanţilor garanţia de bună execuţie a contractului.
01.11.2021 10:41
Response to clarification: Bună ziua, autoritatea contractantă va stabili oferta cîștigătoare aplicînd criteriul de atribuire prevăzută în documentația de atribuire - preţul cel mai scăzut. Suplimentar, prețul unitar nu trebuie să contravină tarifului aprobat de către ANRE.
01.11.2021 10:43
Response to clarification: Bună ziua, în cazul în care nu va participa nici un operator economic, autoritatea contractantă este în drept să inițieze repetat procedura de achiziție sau să aplice procedura de negociere directă.
05.11.2021 11:45
Response to clarification: Bună ziua, în conformitate cu art. 2 al Legii nr. 74 din 21.05.2020 privind achizițiile în sectoarele energeticii, apei, transporturilor și serviciilor poștale „achiziție sectorială – procurare, prin intermediul unui contract de achiziții, a bunurilor, a lucrărilor sau a serviciilor în sectoarele energeticii, apei, transporturilor și serviciilor poștale de către una sau mai multe entități contractante de la operatorii economici selectați de către aceste entități contractante”. Astfel, Penitenciarul nr. 13-Chișinău nu desfășoară activitatea în sectoarele energeticii, apei, transporturilor și serviciilor poștale.
Canceled procedure
Estimated value without VAT10/26/2021 2:15:23 PM - 11/5/2021 2:00:00 PM
11/5/2021 2:00:00 PM - 11/15/2021 3:00:00 PM