- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
privind Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național Epidermoliza buloasă pentru anul 2022 (repetat 1)
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Dextranum + Hypromellosum 1 mg+3 mg/ml 15 ml, ATC S01XA20. Forma farmaceutica Picaturi oftalmice. Mod de administrare extern. Unitatea de masura flacon. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului).
Dextranum + Hypromellosum 1 mg+3 mg/ml 15 ml, ATC S01XA20. Forma farmaceutica Picaturi oftalmice. Mod de administrare extern. Unitatea de masura flacon. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului).
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 1/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/2/2021 2:00:00 PM
Lot name : Ferri (III) hydroxidum cum polymaltosi complexum 50 mg/5 ml, ATC B03AB05. Forma farmaceutica Sirop. Mod de administrare per os. Unitatea de masura mililitru. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului).
Ferri (III) hydroxidum cum polymaltosi complexum 50 mg/5 ml, ATC B03AB05. Forma farmaceutica Sirop. Mod de administrare per os. Unitatea de masura mililitru. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului).
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 1/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/2/2021 2:18:30 PM
Lot name : Hydrocortisonum+Oxytetracyclinum 3.10 mg+9.30 mg/g 32.25 g, ATC D07CA01. Forma farmaceutica Spray cutanat. Mod de administrare extern. Unitatea de masura flacon. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului).
Hydrocortisonum+Oxytetracyclinum 3.10 mg+9.30 mg/g 32.25 g, ATC D07CA01. Forma farmaceutica Spray cutanat. Mod de administrare extern. Unitatea de masura flacon. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului).
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 1/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/2/2021 2:37:00 PM
Lot name : Solcoserylum* 4,15 mg/g 20 g, ATC D03AX. Forma farmaceutica Gel. Mod de administrare extern. Unitatea de masura tub. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), operatorul economic participant va prezenta suplimentar următoarele documente: 1. Certificat GMP – copie – în limba de stat sau rusă sau engleză (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului); 2. Dovada autorizării medicamentului ofertat: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (EMA) – sau în cel puțin una dintre țările Spațiului Economic European sau în cel puțin una dintre următoarele țări: Elveția, SUA, Canada, Australia, Japonia sau – în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic (CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare al medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității competente) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică și Specificația de preț cît și în documentele prezentate.
Solcoserylum* 4,15 mg/g 20 g, ATC D03AX. Forma farmaceutica Gel. Mod de administrare extern. Unitatea de masura tub. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), operatorul economic participant va prezenta suplimentar următoarele documente: 1. Certificat GMP – copie – în limba de stat sau rusă sau engleză (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului); 2. Dovada autorizării medicamentului ofertat: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (EMA) – sau în cel puțin una dintre țările Spațiului Economic European sau în cel puțin una dintre următoarele țări: Elveția, SUA, Canada, Australia, Japonia sau – în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic (CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare al medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității competente) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică și Specificația de preț cît și în documentele prezentate.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 1/31/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/2/2021 2:55:30 PM
Procurement procedure documents
Specif tehn si de pret
Technical specifications
10/25/2021 11:33:40 AM
caiet de sarcini
Technical specifications
10/25/2021 11:33:40 AM
anunt de participare
Technical specifications
10/25/2021 11:33:40 AM
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/25/2021 11:33:40 AM - 10/29/2021 2:00:00 PM
10/29/2021 2:00:00 PM - 11/1/2021 3:00:00 PM