- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Information about the contracting authority
Name
IMSP SCM Gheorghe Paladi
Fiscal code / IDNO
1003600152673
Address
2001,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
str. Melestiu, 20
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
10/20/2021 2:36:30 PM
Last edited
10/22/2021 3:28:04 PM
MTender ID
CPV code
45300000-0
-
Lucrări de instalaţii pentru clădiri
Procedure type
Price offers request
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
Conform caietului de sarcini
Status
Active
Estimated value
754217.97 MDL
ID
7a49c06f-830a-4984-ba88-1a9003de3efb
Minimal step
3016.87
Period of validity of the contract
From 11/9/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/2/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
Caiet de sarcini
Caiet de sarcini : Simbol norme si Cod resurse - RD-1140251 - este predestinat pentru blocuri locative, la Dvs ar trebui sa fie RD-1-14-026-1 blocuri administrative .
Dimensiunile minei ( latime x lungime ) , caracteristica tehnica a ascensorului lipseste, rugam sa o complectati , deschiderea usilor latime , cantitatea , cite deschideri are cabina 1 sau 2, este nevoie de acandrament la usi , etc.
22.10.2021 14:45
Response to clarification: conform caietul de sarcini.
Buna ziua, verificati caietul de sarcini , schimbari / raspuns la intrebarile puse nu sunt.
22.10.2021 15:28
Response to clarification: Regimul de functionarea a spitalului si fluxul de pasageri sunt organizati in asa mod ca nu este necesar de a utiliza ascensoare cu schema de dirijare administrative, folosind ascensoare cu schema de dirijare simplificata care corespunde cerintelor RD 114 025-1 care aduce la diminuarea costului ascensorului.
Buna ziua, conform standardelor SM EN 81-20:2020 ,aria cabinei pentru 1000 kg nu poate fi mai mare de 2,4 m2 , in cazul Dvs aria pentru ascensorul solicitat este de 2.75 m2 ( 1200 kg ). Rugam sa confirmati ascensorul va fi cu capacitatea de ridicare 1000 sau 1200 kg.
26.10.2021 08:27
Response to clarification: conform caetului de sarcini .
Lot name : Lucrari pentru schimbarea ascensorul AS 500/6 Melestiu,20 (ascensorul AP 1000/6) în I.M.S.P. Spitalul Clinic Municipal „Gheorghe Paladi”
754217.97 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
754,217.97
MDL
Clarification period:
10/20/2021 2:56:45 PM - 10/28/2021 8:27:28 AM
10/20/2021 2:56:45 PM - 10/28/2021 8:27:28 AM
Bidding period:
10/28/2021 8:27:28 AM - 11/1/2021 8:27:28 AM
10/28/2021 8:27:28 AM - 11/1/2021 8:27:28 AM