- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Articole de uz medical pentru serviciul de perfuziologie – sistem închis pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lot 1. Cateter IAB MEGA 7.5 Fr 40 cc cu kit de insertie(152-162cm)
Cateter IABC MEGA 7,5Fr. 40 cc (152-162 cm)lungimea balonului 229mm , Insertion Kit and two statlock IAB . Ce include guidewier si dilatatore cpmpatibile cu pompa Maquet CS-300
Lot name : Lot 2 Cateter IAB Linear 7.5 Fr 40 cc cu kit de insertie(162-183 cm)
Cateter linear 40 cc 7.5 Fr. lungimea balonului -258 mm (162-183 cm)-3buc. Ce include guidewier si dilatatore cpmpatibile cu pompa Maquet CS-300
Lot name : Lot 3. Senzor de nivel (maquet)
Compatibile pentru aparatul de CEC HL20
Lot name : Lot 4. Consumabile pentru masurarea presiunii in timpul CEC-ului
Compatibile cu pompa Stockert
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lot 5. Consumabile pt masurarea parametrilor echilibrului acido-bazic on-line la copii si adulti
BMU Sensor 1/4"-40 buc,1/2-10buc
Lot name : Lot 6. Consumabile pt masurarea parametrilor echilibrului acido-bazic on-line la copii si adulti
Consumabile pt masurarea parametrilor echilibrului acido-bazic on-line la copii si adulti
Lot name : Lot 7. Set consumabile pentru plasmafereza la aparatul Nigale
• Sistema de uz unic, tubulaturile de conexiune la soluţia NaCl şi soluţia anticoagulantă fiind asigurate cu clame; -ac tip 16 G, cu fisura laterală:lungimea acului nu mai mica de 3 cm. integrat în sistemul închis şi steril al tubulaturii de recoltare; la portiunea de conexiune a acului cu setul clama si o distanta de 10 cm, asigurat cu clama la punga de plasma, amplasat pe tubulatura de recoltare pînă la ramificarea racordului Y. lungimea acestui tub nu mai mica de 60 cm. • Sistemul de capisonare a acului post-donare cu utilizare ulterioară inofensivă – obligatoriu prezent Linia pentru separarea plasme sa nu fie mai scurta de 80 cm de la bol- centrifuga.de la ramificarea racordului Y pana la punga de plasma nu mai scurt de 60 cm • Bol-centrifugă pentru colectarea sângelui transparent; • Soluţie anticoagulantă – conţinut de citrat de natriu 4%, steril, apirogen,volum de 250 ml, în recipient de plastic, asigurat cu element ce va permite fixarea recipientului în suport. • Container dublu pentru colectarea plasmei în volum 1000 ml, adaptat pentru fixarea la bol şi cu ac polimer pentru conectarea la recipientul din plastic cu soluţie NaCl; compatibile cu aparatul Nigale. (solicitate conform necesitatilor reale a institutiei)
Lot name : Lot 8. Eprubete ACT-HR
1 Casete pentru determinarea timpului activ de coagulare la nivel inalt de heparina 2.volumul probei -0.5 ml singe- 600buc, 2,0 ml singe-1200 buc. 3.tip proba –singe integru 4.material eprubeta –plastic 5. compatibil cu aparatul Hemocron, Medtronic
Lot name : Lot 9. Eprubete ACT -LR
1 Casete pentru determinarea timpului activ de coagulare la nivel scazut de heparina 2.volumul probei -0.5 ml singe 3.tip proba –singe integru 4.material eprubeta –plastic 5. compatibil cu aparatul Hemocron.
Procurement procedure documents
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/20/2021 9:12:16 AM - 11/1/2021 10:30:00 AM
11/1/2021 10:30:00 AM - 11/10/2021 10:00:00 AM