- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Halate chirurgicale necesare instruirii preclinice și clinice a studenților Facultății de Stomatologie conform Anunțului de participare
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Halate chirurgicale
Halat chirurgical nesteril, confecționat din material hidrorezistent de tip SMS (spunbond/meltblown/spunbond), stratul metblown asigurând protecție împotriva infecțiilor, densitatea minim 40g/m.p., tip chirurgical cu mîneca lungă, fixată la antebraț cu manșete elastice, de culoare albă, cu un brîu de fixare la mijloc și fixatoare mici la spate în partea de sus a halatului, antibacterian și hidrofob. Lungimea halatului 125-135 cm, culoare albastră.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/8/2021 5:33:26 PM Till 12/31/2021 5:33:26 PM
Link to tender
Tender start
From 11/2/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
21.10.2021 09:11
Response to clarification: Buna ziua! A fost publicat încă o dată Anunțul de participare, Va rugam sa verificati!. Multumim!
21.10.2021 09:14
Response to clarification: Buna ziua! Au fost incluse cerintele tehnice cu referire la tipul manșetei. Multumim!
21.10.2021 09:15
Response to clarification: Buna ziua! A fost publicat încă o dată Anunțul de participare, Va rugam sa verificati!. Multumim!
21.10.2021 09:22
Response to clarification: Buna ziua! Doar Anuntul de participare nu se descarca (din motive tehnice, ce nu tin de competenta autorității contractante), celelalte documente publicate puteau fi descarcate. Respectiv, a fost publicat încă o dată Anunțul de participare, Va rugam sa verificati! Multumim!
21.10.2021 09:24
Response to clarification: Buna ziua! Livrarile se vor efectua până la finisarea termenului de valabilitate a contractului (31.01.2022). Multumim!
21.10.2021 09:37
Response to clarification: Buna ziua! Având în vedere că mărimea halatului nu la toți producătorii este echivalentă cu aceeași lungime a acestuia, a fost indicat acest interval. Respectiv, la evaluarea ofertelor se va ține cont de lungimea halatului, conform cerințelor incluse în Documentația de atribuire. Mulțumim!
22.10.2021 10:15
Response to clarification: Buna ziua! Denumirea Băncii: B.C. ”Moldova Agroindbank” S.A. Codul fiscal: 1007600000794 Contul de decontare: MD19AG000000022512015544 Contul bancar: AGRNMD2X723 cu nota “Pentru garanţia pentru ofertă la procedura de achiziție publică nr. ____ din _______”. Mulțumim!
25.10.2021 09:03
Response to clarification: Buna ziua! Se admit halate conform specificațiilor tehnice indicate în cadrul Documentației de atribuire. Mulțumim!
25.10.2021 09:08
Response to clarification: Buna ziua! La evaluarea ofertelelor se va ține cont de specificațiile tehnice indicate în cadrul Documentației de atribuire, inclusiv și în ceea ce privește culoarea manșetei, care nu face referire la un singur producător. Mulțumim!
25.10.2021 09:10
Response to clarification: Buna ziua! Anexele menționate cu referire la asociati, subcontractanti, tertsustinatori vor fi prezentate ulterior la solicitarea autorității contractante, dacă în cadrul DUAE-ului vor fi completate afirmativ rubricile referitoare la aceste aspecte, în caz contrar, Anexele respective nu vor fi solicitate. Multumim!
25.10.2021 16:16
Response to clarification: Buna ziua! Halatele ofertate urmează să corespundă cerințelor tehnice indicate în cadrul Documentației de atribuire, conform cărora lungimea acestora va fi de minim 125 cm și maxim 135 cm. Multumim!
27.10.2021 11:59
Response to clarification: Buna ziua! A fost prelungit termenul de depunere a ofertelor. Multumim!
29.10.2021 09:35
Response to clarification: Buna ziua! Termenul de depunere a ofertelor a fost deja prelungit, termenul limită de depunere este zi lucrătoare (necesitatea bunurilor incluse spre achiziție este stringentă, iar autoritatea contractantă nu dispune de timp pentru a prelungi termenul la fiecare solicitare a operatorilor economici). Multumim!
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/19/2021 4:34:54 PM - 10/29/2021 11:57:58 AM
10/29/2021 11:57:58 AM - 11/1/2021 12:00:31 PM