- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Information about the contracting authority
Name
Inspectoratul General al Poliției
Fiscal code / IDNO
1013601000495
Address
MD-2001,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
str.Tiraspol 11/1
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
10/15/2021 11:15:50 AM
Last edited
10/15/2021 11:42:14 AM
MTender ID
CPV code
30200000-1
-
Echipament şi accesorii pentru computer
Procedure type
Low value tenders
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
Status
Active
Estimated value
200000 MDL
ID
b8f32c8a-d378-4e9b-b329-f45d87da91a6
Minimal step
800
Period of validity of the contract
From 10/25/2021 11:19:35 AM Till 12/31/2021 12:19:35 PM
Link to tender
Tender start
From 10/19/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
Buna ziua.Conform comunicatului AAP din 10/09/2020 - 17:30, autoritățile contractante, care vor iniția proceduri de achiziții publice pentru procurarea de produse de echipamente electrice și electronice (EEE) urmează să solicite de la operatorii economici, interesați să depună oferte, numărul de înregistrare din „Lista producătorilor” drept dovadă a conformării reglementărilor HG212/2018 p. 46 și 47, dar si LP209/2016 art. 12 alin. (5) lit. c), alin. (6) lit. a). Este de menționat că, potrivit pct. 52 din Regulament, de la 1 ianuarie 2019, pot introduce pe piață EEE numai producătorii înregistrați în „Lista producătorilor”, iar nerespectarea prevederilor Regulamentului de către cei implicați în ciclul de viață a EEE (producători, importatori, consumatori) constituie contravenție și se sancționează conform prevederilor art. 154 din Codul Contravențional al Republicii Moldova. Va multumim anticipat pentru raspuns.
16.10.2021 11:28
Response to clarification: Condițiile de participare și selecție sunt indicate în anunțul de participare a procedurii.
Lot name : Imprimantă penru perfectarea permiselor de port armă (soft/licență/ribon/deservire curentă)
200000 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
200,000.00
MDL
Clarification period:
10/15/2021 11:21:09 AM - 10/16/2021 11:30:00 AM
10/15/2021 11:21:09 AM - 10/16/2021 11:30:00 AM
Bidding period:
10/16/2021 11:30:00 AM - 10/18/2021 11:30:00 AM
10/16/2021 11:30:00 AM - 10/18/2021 11:30:00 AM